Zlato neobhájili, ale se stříbrem jsou vozíčkáři spokojení

Druhá účast, druhé finále. Štíři České Budějovice znovu zabodovali na prestižním turnaji vozíčkářů ve Švédsku. Podlehli až domácím favoritům.

ČESKÉ BUDĚJOVICE / Dvě účasti, dvě finále. Taková je bilance českobudějovických florbalistů na vozíku, kteří začátkem února opět vyrazili na prestižní turnaj do švédského Malmö. Proti silné konkurenci tří domácích a dvou holandských týmů obhajovali hráči FBC Štíři České Budějovice překvapivé zlato z předchozího ročníku. To se nakonec nepovedlo, ale i tak byl tým se svým výkonem nadmíru spokojený.
Hned v prvním utkání čekal na hráče test v podobě reprezentace Nizozemska, který nakonec rozhodla jediná branka soupeře. V dalším zápase jihočeský klub smetl reprezentační výběr Nizozemska do dvaadvaceti let v poměru 7:1. „Oba nizozemské týmy známe. Potkali jsme se už i s Göteborgem nebo švédskou jedničkou Nacka HI,“ konstatuje kapitán týmu František Šindelář, který má kromě florbalu i basketbalové povinnosti v týmu WBS Pardubice.
Právě favorita Nacka HI Jihočeši porazili ve finále předchozího ročníku a proti sobě se postavili i letos v základní skupině. Štíři nakonec uspěli i podruhé a rivala přetlačili těsným výsledkem 1:0. Během posledních dvou utkání základní části pak český zástupce remizoval s Göteborgem 1:1 a své představení završil jasným vítězstvím 7:0 nad týmem z města Umea.
Semifinále nabídlo skutečné drama, protože Františka Šindeláře a jeho spoluhráče vyzval národní tým Nizozemska. „Byl to hodně vyrovnaný soupeř. Hráli rychle a agresivně. Navíc mají zajímavý styl florbalu, protože používají krátké hokejky, takže mají například skvělé zpracování a dobrou techniku,“ popisuje kapitán týmu. Utkání nakonec dospělo do nájezdů, po kterých se radoval českobudějovický celek. „Vyzdvihl bych hlavně našeho brankáře Jirku Němce. Jako vždy byl fantastický. Myslím si, že porazit s týmem z ligy reprezentaci Nizozemska je velký úspěch,“ těší Františka Šindeláře.

Jihočeši znovu vyzvali Švédy

Souboj o zlato tak nabídl reprízu předchozího finále a FBC Štíři České Budějovice se střetli se švédským favoritem Nacka HI. „První polovina byla lepší pro nás, ale druhá se povedla více soupeři. Spadlo jim tam vše, na co sáhli. Po jejich gólu na 3:2 jsme neproměnili šanci, oni zvýšili, a právě tam se to asi zlomilo,“ shrnuje finále Šindelář. Skóre utkání se nakonec zastavilo na číslech 6:2.
Stříbrné medaile jsou ale velkým úspěchem a potvrzují, že český florbal na vozíku patří mezi evropskou elitu. Respekt a uznání ze strany soupeřů a pořadatelů na turnaji pociťovali i Štíři. Tým si během akce udělal čas i na prohlídku města nebo podporu svých krajanů. „Byli jsme se podívat na zápas sledge hokejistů ze Zlína, kteří nakonec vybojovali zlaté medaile. Opravdu jsme si to užili,“ dodává potěšeně František Šindelář. Turnaj Malmö Open je několikadenní akce, při níž se po celém městě konají klání handicapovaných sportovců. Ze sportů je zde k vidění atletika, bowling, plavání, stolní tenis, basketbal, fotbal nebo sledge hokej.

Zápasy

Základní skupina
Nizozemsko – FBC Štíři 1:0
FBC Štíři – Nizozemsko U22 7:1
FBC Štíři – Nacka HI 1:0
FBC Štíři – Göteborg 1:1
Umea – FBC Štíři 0:7
Semifinále
Nizozemsko – FBC Štíři 1:2sn
Finále
Nacka HI – FBC Štíři 6:2

JAKUB BARTOŠ
5plus2

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.