Na Stínadlech se běhalo pro malou Bereniku

illustrator foto: g-point / stock.xchng

Děti, dospělí i sportovci přispěli postižené Berenice více než šestnácti tisíci korunami.

Teplice – Na teplickém fotbalovém stadionu, který nese název AGC Aréna Na Stínadlech, se v pondělí běhalo pro dobrou věc. Více než 200 dětí ze základních škol i dospělých si dorazilo odběhnout své kolečko v rámci akce Run and Help, kterou pořádá Konto Bariéry. Všichni si tak mohli vyzkoušet, jaké to je běžet po ligovém trávníku, který v právě skončené sezóně zažil nejednu lítou bitvu.

Sparingpartnery všem účastníkům v jejich snažení byli také hráči A mužstva FK Teplice, kromě patrona Konta Bariéry Admira Ljevakoviče nechyběli Tomáš Vondrášek, Jan Vošahlík nebo David Vaněček.

Run and Help neboli Běhání, které pomáhá, je projekt Konta Bariéry. Jedná se o šňůru charitativních běhů, do níž se mohou zapojit jednotlivci i skupiny, například školy, školky, firmy, úřady, spolky ale i parta kamarádů nebo sportovní oddíl. Peníze, které běžci věnují, pomohou dětem se zdravotním postižením.

„Na Stínadlech se běhalo na pomoc tříleté Berenice z nedalekých Úpořin, která neměla lehký start do života. První rok strávila v nemocnici a i nyní má vážné zdravotní problémy. Nedokáže sama sedět, neudrží hlavičku, nijak se nepohybuje. Aby se její zdravotní stav zlepšoval, potřebuje speciální rehabilitace v lázních Klimkovice. Ty jsou ale příliš drahé a rodina malé holčičky si je ze svého rozpočtu nemůže dovolit.

Celkem se nám dnes podařilo vybrat přes šestnáct tisíc korun, z toho přes čtyři tisíce darovala společnost Ardagh, to je úžasné,“ informovala zástupkyně Konta Bariéry Sandra Štefaniková, a dodala: „Jsme moc rádi, že FK Teplice s námi jdou do těchto akcí, moc si vážíme našeho dlouhodobého partnerství.“ Radost z nadmíru fungující spolupráce mají i na Stínadlech. „Před více než rokem jsme díky gólovým oslavám Admira Ljevakoviče navázali spolupráci skrz červené nosy Konta Bariéry, snažíme se ji pořád rozvíjet. Náš klub se vždy snažil zapojovat do těchto akcí spojených se sociální odpovědností, toto je další z možností, jak přispět dobré věci. Určitě s Kontem Bariéry vymyslíme i další akce v nové sezóně,“ plánuje Martin Kovařík, manažer marketingu a PR FK Teplice.

Teplický deník
http://www.teplicky.denik.cz/

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.