Festivalové Speciální prolínání propojí svět zdravých a handicapovaných sportovců

Vyzkoušet si své dovednosti v kůži sportovce s mentálním postižením nebo s nimi sehrát skutečný zápas ve stolním tenise. Interaktivní příležitosti k poznávání světa speciálních olympiád přináší Zlín Film Festival na dvoudenní akci s názvem Speciální prolínání.

Tato jedinečná akce se v rámci doprovodném programu Zlín Film Festivalu uskuteční v prostoru před zlínským zámkem 31. května a 1. června 2017 vždy od 10 do 17 hodin.

„Slovo prolínání v názvu akce popisuje naši snahu o propojení světa zdravých dětí a jejich rodičů se světem mentálně postižených sportovců z Českého hnutí speciálních olympiád (CHSO),“ uvedla europoslankyně Martina Dlabajová, která je patronkou hnutí.

A jaké výzvy na návštěvníky v zámeckém parku čekají?

VYZKOUŠEJ SI

Vyzkoušej si své sportovní schopnosti v kůži člověka s mentálním postižením. Speciální pomůcky, rozostřovací brýle, chodítka, závaží a další prostředky ti odhalí limity světa sportovců s handicapem. Zajišťuje Sjednocená kopaná Zlín.

UKAŽ SE

Porovnej své dovednosti s šampiony! Minizápasy ve stolním tenise a vyzyvatelé z řad nejúspěšnějších hráčů s handicapem. Zajišťuje Naděje Zlín.

SEZNAM SE

Pracovníci chráněných dílen tě naučí svým praktickým dovednostem. Vyrob si dárek, kup si výrobek a podpoř klienty s handicapem. Zajišťuje Naděje Zlín.

NAUČ SE

Akce studentů vysokých škol na podporu zdravého životního stylu, pohybu a stravování. Zajišťuje Zdravý atlet.

A HLAVNĚ PŘIJĎ

Čeká tě tu nejen spousta zábavy, ale také setkání s milými lidmi a pohled do jiného světa. Slavnostní zahájení se uskuteční 31. května v 10.30 hodin v prostorách Relax gastro zóny, kde bude probíhat i zbytek programu. Speciální prolínání přijede osobně podpořit i čestný předseda ČHSO Vlastimil Harapes.

Zlínský deník
http://www.zlinsky.denik.cz/

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.