Pozvánka do pražské Botanické zahrady pro zrakově postižené

Milí přátelé,

Botanická zahrada v Praze – Troji pořádá už 23. ročník výstavy pro zrakově postižené.
Tentokrát se uskuteční od 1. do 17. března. Hlavním tématem je Koření.

https://www.botanicka.cz/clanky/akce/za-korenim-a-slavou-vystava-pro-vsechny-smysly

Z pozvánky, kterou jsme dostali, vyjímám:

„Tato jedinečná výstava Vás zavede do přepestrého asijského světa, který se pomalu po staletí otevíral a obohatil evropskou kulturu i běžný život. Přenesete se tak s námi v čase až do vzdáleného Orientu.

Vystavené exponáty si budete moci osahat, k některým si přivoníte a jiné dokonce ochutnáte. K dispozici bude po celou dobu proškolený průvodce, popisky v Braillově písmu a zvukový průvodce výstavou.

Výstava je vhodná pro všechny věkové kategorie od MŠ až po seniory. Komentované prohlídky pro kolektivy je možné domluvit po dobu konání výstavy během otevírací doby.

Pro skupiny je nutné si rezervovat prohlídku předem. Do rezervace uveďte počet osob a případně i věk dětí, vámi požadovaný den a hodinu, kontaktní telefon a event. hendikep návštěvníků.

Pro naplánování ideální cesty k výstavnímu sálu pro osoby se sníženou pohyblivostí a orientací v prostoru volejte před návštěvou Evu Novozámskou, tel. 603 489 029 nebo Lucii Brzkovou tel. 734 692 200.“

„Vstupné pro ZTP/P je zadarmo, včetně vodicího psa i průvodce. Kdyby náhodou pokladní o tomto nevěděli, zavolejte mi,“ sdělil na dotaz Ondřej Petrouš, vedoucí pokladních a zákaznického servisu. Jeho tel +420 605 234 282

Několik z nás se už domluvilo, že na akci vyrazíme společně.  Hodí-li se vám náš termín, ozvěte se do pondělí 26. února, abych mohla nahlásit počet účastníků.

Kdy: úterý 5. 3.
Sraz: mezi 10:00 a 10:15 na stanici autobusů 112 – Nádraží Holešovice.
Pojedete-li z centra metrem, buďte v zadním vagonu, po výstupu se dejte doleva k eskalátorům.
Další podrobnosti budeme řešit se skupinkou přihlášených.

Na pěkné zážitky s fajn lidmi a psy se za KDVP Klub držitelů vodicích psů těší
Stáňa Krajíčková

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.