Škola založila vlastní firmu, aby hendikepovaní získali praxi

Pro mládež se sociálním handicapem, tělesným či mentálním postižením je startovací pozice na trhu práce ještě obtížnější než pro ostatní mladé lidi. Proto jejich škola založila vlastní firmu…

Dívky z těchto rizikových skupin chodí do Dívčí katolické střední školy v Praze, která je záchrannou sítí pro zhruba padesát děvčat s tělesným nebo lehkým mentálním onemocněním či se sociálními nebo výchovnými problémy.

Škola tzv. problémové dívky připravuje na povolání v nemocnicích nebo sociálních službách a dává jim perspektivu, protože s akreditovaným osvědčením například Pracovník v sociálních službách, Všeobecný sanitář, Pečovatelka o děti, Hospodyně a Kuchařské práce si každá absolventka po dvou letech studia najde zaměstnání, většinou i s možností ubytování.

Aby měly dívky v sociálních službách praxi a mohly díky ní snadněji po ukončení školy najít práci založila jejich škola Křižovnickou pečovatelskou službu.

„Od 13. listopadu 2012 nejsme jen škola, ale i oficiálně registrovaný poskytovatel sociálních služeb. Za přibližně dvaceti pěti seniory na území Prahy docházejí žákyně školy pod odborným dohledem pedagogů – povídají si s nimi, pomáhají jim při úklidu, vaření, nákupech a doprovázejí je tam, kam je potřeba,“ uvedl ředitel školy Luboš Hošek, který v pečovatelském oboru vidí povolání budoucnosti.

Populace totiž stárne a služby pečovatelek a opatrovnic jsou stále žádanější.

Ve škole si dívky v rolích pečovatelek osvojují základy povolání, které jim dává solidní perspektivu na trhu práce.

„Nejzdatnější ze studentek, které si splní povinnou pečovatelskou praxi, pak po absolvování studia mohou ve školní agentuře najít pracovní uplatnění. A ty, co se ve službě nejvíce osvědčí, budou doprovázet nové žákyně,“ dodal Hošek.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.