VZP pomůže hendikepovaným studentům získat praxi

ilustrační foto: Flickr.com

Všeobecná zdravotní pojišťovna umožní získat odbornou praxi deseti studentům s pohybovým postižením. Ve VZP jsou studenti zařazeni do různých oddělení podle typu studijního oboru či již získaných pracovních zkušeností.

 VZP se zapojila do projektu Metropolitní univerzity Praha a Národního fondu pro zaměstnávání osob se zdravotním postižením a umožní získat odbornou praxi deseti studentům s pohybovým postižením. 

Délka praxe je stanovena individuálně v závislosti na možnostech studentů. Minimálně stráví ve VZP 80 hodin v průběhu pěti měsíců, maximálně pak patnáct hodin týdně do konce roku 2014, kdy projekt končí.

Všeobecná zdravotní pojišťovna zajistí pro studenty pracovní místo, mentora a pracovní trénink. „Není novinkou, jak je pro absolventy těžké najít po škole zaměstnání. Mladí lidé s postižením jsou na tom ještě hůře. Zejména proto vidím v tomto projektu opravdu smysl,“ říká David Drahonínský, zaměstnanec VZP a medailista paralympijských her v Londýně i Pekingu. Je přitom pravděpodobné, že s některými studenty se pojišťovna dohodne na další spolupráci i po skončení tohoto projektu.

VZP má se zaměstnáváním hendikepovaných dlouholeté zkušenosti. Bezbariérová pracoviště, parkování pro invalidy, upravené výtahy či toalety, individuální řešení pracovních pomůcek a podmínek pro osoby se zdravotním pojištěním, to vše už je v největší zdravotní pojišťovně v Česku standard. Přestože za posledních pět let snížila počet zaměstnanců přibližně o dvanáct stovek (ze 4 772 na 3 509), procento zaměstnanců se zdravotním postižením zůstává téměř stejné.

V těchto dnech pracuje ve VZP osmdesát zdravotně postižených zaměstnanců. Nové nabídky práce, které mohou vykonávat i lidé s hendikepem, ale neustále přibývají. Najít je můžete například na našich stránkách www.zdravakariera.cz.

 Mgr. Oldřich Tichý

vedoucí tiskového oddělení a tiskový mluvčí

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.