Fotbalový klub Komárov daroval 60 000 korun Nemocnici Hořovice

Zástupci Fotbalového klubu Komárov slavnostně předali v úterý 12. července dětskému oddělení DIOP v Nemocnici Hořovice 60 000 korun. Jednalo se o výtěžek ze zápasu Komárova s plzeňskou Viktorií, který se konal poslední víkend v červnu a měl rekordní návštěvnost 2666 diváků.

„Chci vám poděkovat za vaši práci, které by si měli lidé vážit. Pečujete o malé postižené děti. S pomocí jsme začali už vloni prostřednictvím Sportovně kulturní akce. Jedná se tedy buď o sportovní, nebo kulturní akci. Letos to byla sportovní, kdy jsme pozvali Viktorii Plzeň. Měli jsme rekordní návštěvnost. Paní primářka Mahulena Exnerová se byla na zápas podívat,“ řekl starosta Komárova a prezident FK Komárov Jaroslav Klekner.

„Velice děkujeme, moc si pomoci vážíme. Na zápase jsem nebyla jen já, ale bylo nás z oddělení mnohem víc. Bylo to velmi dojemné. Pro nás to znamená, že můžeme našim dětským pacientům a jejich rodinám dopřát něco navíc, co není hrazeno z veřejného zdravotního pojištění jako například hipoterapii nebo canisterapii. A náš personál se může dál vzdělávat, což k péči také patří,“ uvedla primářka dětského oddělení Nemocnice Hořovice Mahulena Exnerová.

Vloni se podařilo Fotbalovému klubu Komárov vybrat pro dětské oddělení Nemocnice Hořovice 30 000 korun, letos dvakrát tolik. Během zápasu, který skončil vítězstvím 6:2 pro Viktorii Plzeň, se vydražil i všemi Viktoriány podepsaný dres plzeňské hvězdy Rafia Durosinmiho.

„Důležitější než samotný výsledek je ale v tomto případě spokojenost všech, kteří se této výjimečné akce zúčastnili a to, že komárovští fotbalisté dokázali zorganizovat akci, jež potěšila příznivce sportu a zároveň vedla k pomoci. Těm, kteří tento zážitek na vlastní oči vidět nemohli. A to je to nejdůležitější vítězství, jenž má přesah daleko přes výsledek jakéhokoli zápasu či akce,“ dodal Klekner.

Komárovu podle něho nešlo jen o góly, ale o odvahu, charakter a víru, že i menší klub může mít velké chvíle.

Jana Hájíčková

Berounský deník

https://berounsky.denik.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.