Lékaři začali provádět srdeční bypass zcela roboticky a bez otevření hrudníku

operace

Kardiochirurgové z Fakultní nemocnice Motol a Homolka začali jako první v Česku provádět robotický aortokoronární bypass bez otevření hrudníku a bez použití mimotělního oběhu. Odoperovali tak už tři pacienty, kteří díky šetrnější metodě neměli tolik bolestí a rychleji se vrátili do běžného režimu.

Celý článek naleznete na vitalia.cz: https://www.vitalia.cz/clanky/lekari-zacali-provadet-srdecni-bypass-roboticky-a-bez-otevreni-hrudniku/

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.