Příčina bolesti hlavy mnohdy vězí v krční páteři

ilustrační foto: Digitalpress Photoxpress

Také vás občas bolí hlava tak, že si musíte vzít prášek? Nepříjemné bolesti se většinou rychle zbavíte.
Pokud ale nebudete řešit její pravé příčiny, vaše potíže se mohou opakovat, a dokonce i stupňovat. Bolesti hlavy mohou být přitom v mnoha případech způsobeny problémy s krční páteří.

Problémy s krční páteří mají zpravidla příčinu v životním stylu. Hodiny práce na počítači v nepřirozené poloze, celkově špatná ergonomie pracoviště, nesprávné sezení a dlouhodobé působení stresu na organismus mohou být v současné době hlavními příčinami problémů s krční páteří.

Mezi další původce patří například vysoká fyzická zátěž při sportu, těžká manuální práce, monotónní práce s opakovanými pohyby nebo třeba dlouhé cestování v autě či letadle. Důležitá je také kvalita spánku, kterou zaručí správná matrace a polštář.

Bolesti hlavy spojené s problémy s krční páteří není dobré podceňovat. Pokud jsou bolesti výrazné, dlouhodobé nebo se stupňují, je třeba vyhledat pomoc odborného lékaře. Pokud neurolog vyloučí jiné příčiny bolestí hlavy, měli byste se s krční páteří obrátit na rehabilitačního lékaře. Ten by vás měl důkladně vyšetřit, zhodnotit váš zdravotní stav a doporučit individuální rehabilitační plán s ohledem na tíži postižení.
Pokud patříte do rizikové skupiny z hlediska problémů s krční páteří, je důležité pokusit se předejít těmto problémům ještě dříve, než vás postihnou. Účinnou prevencí je pravidelné cvičení nebo vhodná pohybová aktivita.

Pro dosažení nejvyššího možného účinku je dobré věnovat se cvičení i několikrát denně po dobu 5–10 minut. Díky možnosti provádět cviky v tzv. mikropohybu, tedy v rozsahu milimetrů, je cvičení velmi diskrétní, ale přesto účinné. Totéž platí pro další související možnost – cvičení s vizualizací. Cvičit můžete kdekoliv a kdykoliv, během pracovní doby, dokonce i v autě při dopravní zácpě. Jako prevence je dále také vhodná i úprava životního stylu a také úprava ergonomie vašeho pracoviště.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.