Příběhy lidí v seriálu Pražské neziskovky přibližují práci dobrovolníků

Projekt, který měl představit veřejnosti práci pražských neziskových organizací skrze životy a osudy konkrétních lidí, začal jako sympatický, skromný pokus, který se však za velmi krátkou dobu rozrostl. Snahu zviditelňovat téma fungování nestátních neziskových organizací ve veřejném životě ocenila na včerejším dobrovolnickém setkání při příležitosti oslavy 50. dílu seriálu Pražské neziskovky i ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová.

„Starat se o druhé je úkol, který rozhodně není pro každého a přitom je tak důležitý. Bez pomoci lidí z nestátních neziskových organizací, by plnění tohoto úkolu bylo mnohem těžší, ne-li úplně nemožné. Jelikož jsem donedávna pracovala v podobném zaměstnání, mohu to jen potvrdit,“ říká ministryně Michaela Marksová.

Seriál příběhů pod názvem Pražské neziskovkytedy oslavil již padesáté pokračování. První díl vyšel na stránkách Pražského deníku na konci února minulého roku. V Tiché kavárně byla prostřednictvím neslyšícího Václava Hroníka, který dodnes v kavárně obsluhuje, představena Agentura pro neslyšící. Postupně se zde představilo v článcích a na fotkách přes sto dospělých nebo dětí a práce pěti desítek neziskových organizací.

Hlavním cílem projektu Pražské neziskovky je fungovat jako jakýsi prostředník mezi těmi, kteří pomoc poskytují a těmi, kteří ji potřebují. Nabízí možnost seznámit se s činností neziskovek, o které řada lidí mnoho neví. Snaží se zlepšením povědomí veřejnosti o fungování neziskového sektoru zlepšovat přístup k péči, těm, kteří ji potřebují.

Neziskovkám z Prahy nabídl seriál jedinečnou formu prezentace a publicity, na kterou jim většinou nezbývají prostředky. Velmi pozitivně hodnotí přínos iniciativy i samotní pracovníci a dobrovolníci v organizacích. Prostřednictvím tohoto seriálu se o sobě navzájem dozvěděly i samy neziskovky, mohly se inspirovat, vyměnit si zkušenosti, seznámit se s problémy, které řeší.

„Moc si vážím ocenění, kterého se seriálu dostalo například od Úřadu vlády ČR i samotných neziskovek. Přála bych si, aby se iniciativa, se kterou Pražský deník začal, brzo přenesla i mimo hlavní město,“ uvedla Veronika Cézová, redaktorka deníku a autorka seriálu Pražské neziskovky.

Petr Habáň
tiskový mluvčí MPSV

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.