Dechové rehabilitační pomůcky budou od září dostupnější

foto: www.advancedspinalcareandrehabilitationcoshocton.com

Vybrané dechové rehabilitační pomůcky, které používají nemocní s různými poruchami dýchání, budou pro klienty VZP snáze dostupné.

Vybrané dechové rehabilitační pomůcky, které používají nemocní s různými poruchami dýchání, budou pro klienty VZP snáze dostupné. Na základě žádosti, která zazněla na jednání Pacientské rady VZP, se pojišťovna rozhodla rozšířit okruh lékařů, kteří budou moci tyto pomůcky předepisovat.

Novinka může usnadnit život zejména pacientům s neurologickými diagnózami, jako je například roztroušená skleróza, svalová dystrofie, myastenie či spinální svalová atrofie.

 

Doposud mohli dechové rehabilitační pomůcky předepisovat jen lékaři odbornosti alergologie a klinické imunologie, pediatrie a pneumologie a ftizeologie. Od 1. září teď nově budou moci totéž dělat i neurologové a lékaři s odborností rehabilitační a fyzikální medicína.

 

V praxi to znamená, že například pacientům s roztroušenou sklerózou, kteří pravidelně navštěvují neurologa, díky tomu odpadne nutnost jít poté ještě k plicnímu lékaři. Nově jim bude moci dechovou rehabilitační pomůcku napsat při kontrole přímo i neurolog.

 

Při jednání Pacientské rady požádala o rozšíření okruhu předepisujících lékařů Helena Brůhová, která je předsedkyní občanského sdružení MYGRA. To sdružuje pacienty s diagnózou myasthenia gravis. VZP uznala požadavek za oprávněný a bez průtahů mu vyhověla.

 

Mgr. Oldřich Tichý

vedoucí tiskového oddělení a tiskový mluvčí

foto: www.advancedspinalcareandrehabilitationcoshocton.com

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.