MPSV uzavřelo se společností OKsystem smlouvy na rok 2015 a 2016

Ministerstvo práce a sociálních věcí uzavřelo dne 22. 12. 2014 dílčí obchodní smlouvy se společností OKsystem na období 2015 až 2016. Nedojde proto k ohrožení výplaty dávek.

Smlouvy tak umožňují pokračování zpracovávání dávek a výplaty dávek státní politiky zaměstnanosti a nepojistných sociálních dávek prostřednictvím informačního systému společnosti OKsystem. Na další dva roky je tak smluvně zajištěn provoz a nezbytný vývoj informačního systému.

„Na jaře letošního roku jsme prezentovali, že učiníme vše proto, abychom stabilizovali situaci v oblasti IT MPSV. Mezi kroky vedoucí ke stabilizaci patří kromě vyhlášení výběrových řízení na dodavatele agendových systémů i uzavření souboru dílčích obchodních smluv na provoz a vývoj informačního systému společnosti OKsystem na přechodnou dobu dvou let“, říká ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová.

V letech 2012 a 2013 část výplaty dávek zajišťovala společnost Fujitsu Technology Solutions. Úřad pro ochranu hospodářské soutěže potvrdil v prosinci 2013 své dřívější rozhodnutí o porušení zákona při zadávání veřejných zakázek a pravomocně zakázal plnění smluv této společnosti. Tím nastaly krušné chvíle zaměstnancům Úřadu práce ČR (ÚP ČR), kteří museli přejít ve velmi krátké době zpět k OK aplikacím. Společnost OKsystem tak od ledna 2014 opět zajišťuje výplatu dávek státní politiky zaměstnanosti a nepojistných sociálních dávek prostřednictvím svého informačního systému – tzv. OK aplikací v plném rozsahu.

„Zaměstnanci Úřadu práce ČR se již nemusí obávat toho, že budou mít napjatý přelom roku 2014 a 2015. Věřím, že tentokrát stráví klidné vánoční svátky a vstup do nového roku. Další předpokládaná změna se plánuje až za 2 roky, tedy k 1. 1. 2017“, říká Iva Merhautová náměstkyně ministryně pro informační technologie.

Petr Habáň
tiskový mluvčí MPSV

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.