Bono se obává, že po zranění už možná nebude moci hrát na kytaru

Frontman a zpěvák irské skupiny U2 Bono se obává, že po listopadovém zranění po pádu z kola v newyorském Central Parku možná už nikdy nebude moci hrát na kytaru. Spoluhráči podle agentury AP ujišťují, že by to nebyl velký problém, protože hlavním kytaristou ve slavném bandu je člen s uměleckým jménem The Edge.
„Léčba je složitější, než jsem myslel. Zatím není jasné, zda budu někdy opět moci hrát na kytaru,“ napsal Bono na webových stránkách kapely. V hraní mu prý může bránit titanem vyspravovaný loket. Nyní se maximálně soustředí na to, aby byl připraven se zúčastnit a zpívat na letošním turné U2, plánovaném na květen.

Čtyřiapadesátiletý rocker Bono loni v listopadu při rychlé jízdě parkem náhle se svým kolem zatočil, aby se někomu vyhnul, přeletěl však přes řídítka. Bono utrpěl nejméně šest zlomenin a na operačním sále strávil pět hodin. Zranění zahrnují zlomeninu v oblasti oční klenby, trojitou zlomeninu levé lopatky, zlomeninu malíčku a komplikovanou zlomeninu levé paže.
Skupina věří, že bude s to odehrát květnové turné v 19 městech světa v kompletní sestavě. Při prosincovém koncertu U2 na newyorském Times Square se střídali za mikrofonem na Bonově místě americký rocker Bruce Springsteen a zpěvák Chris Martin z kapely Coldplay.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.