Jak dosáhnout kariérního růstu? Studiem MBA!

ilustrační foto: ruthiebabe / stock.xchng

Není pro vás získaný vysokoškolský titul vrcholem vzdělávání? Chcete i nadále získávat nové informace a pracovat na sobě? Setrváváte již delší dobu na stejné pracovní pozici a chcete výš? Podívejte se na nabídku MBA studií.

ilustrační foto: ruthiebabe / stock.xchng

tisková zpráva

Existuje celá řada studijních oborů různých délek a forem, které mají jedno společné – rozšíříte si obzory pod dohledem odborníků z praxe a otevřete si nové možnosti na trhu práce. Příjem přihlášek do nových semestrů bude již brzy končit, tak ať nepropásnete svou šanci!

Pokud je vaším kariérním cílem stát se vrcholovým manažerem, pouhá teorie z vysoké školy nestačí. Potřebujete především praktické zkušenosti a ty vám velmi dobře poskytne MBA studium. Prestižní profesní program připravuje absolventy do manažerských pozic, zdokonaluje je po stránce obchodní a poskytuje cenné informace potřebné pro oblast řízení. Výuka reflektuje reálné požadavky na aktuální znalosti a dovednosti českých a slovenských manažerů, tudíž budete plně připraveni na skutečný pracovní život, získáte dobrou orientaci a potřebný nadhled v daném oboru.

Středoškoláci s manažerskou praxí, kteří si chtějí rozšířit obzory o aktuální znalosti z oblasti managementu, se mohou rovněž hlásit do MBA programů za podmínky dodání maturitního vysvědčení a profesního CV. Některé instituce nabízí také dálkové vzdělání s možností online studia a dokončení v kratším časovém úseku, vhodné zejména pro vytížené uchazeče ze všech koutů republiky.

Kromě prestižního profesního titulu vám studium MBA přinese konkurenční výhodu na trhu práce, otevřené dveře k lepším pracovním pozicím, větší finanční ohodnocení, podnikatelské sebevědomí, chuť se realizovat, pracovní a osobní kontakty a v neposlední řadě nové příležitosti vedoucí například i do zahraničí, protože MBA titul je u tamějších zaměstnavatelů velmi dobrou vizitkou.

Vzdělávat se mohou hasiči i zdravotníci
Od ekonomických oblastí, přes právní aspekty podnikání až po management pro zdravotníky či hasičské sbory. Říkáte si, že pro hasiče či záchranáře není MBA titul důležitý? Velký omyl! Obě skupiny musí velmi dobře zvládat krizový management, aby mohli spolehlivě vykonávat svá poslání. Obor Bezpečnostní a krizový management je tedy určen například pro zaměstnance policejních, armádních a hasičských sborů či státní úředníky přicházející do kontaktu s krizovým řízením a plánováním. Díky němu nabydou povědomí o bezpečnosti státu a krizovém řízení při mimořádných událostech. Management zdravotnictví je oproti tomu zaměřen na vedoucí pracovníky zdravotnických zařízení, manažery zdravotních pojišťoven či soukromé lékaře, kteří se během výuky dozví nejen informace z managementu zdravotní péče, ale také například její marketingová specifika.

Řada MBA programů nabízí možnost studia v anglickém jazyce. Kupříkladu International Business and Marketing Management je určen převážně manažerům zabývajícím se mezinárodním obchodem a marketingem v nejrůznějších odvětvích po celém světě. Učí se jak rozvíjet a realizovat podnikatelské strategie a dosahovat obchodních cílů. Řeší se otázky ohledně spotřebitelů, segmentace zákazníků, produktů a služeb či cenové strategie.

„Institut CEMI nabízí širokou škálu kvalitních MBA a LLM oborů, které jsou přizpůsobeny potřebám českých a slovenských manažerů. Studium probíhá online a trvá jeden rok. Novým bonusem pro naše studenty je zpřístupnění online knihovny Ebrary. Díky ní získají studenti přístup k více než 17 000 online publikacím z oblasti byznysu a ekonomiky! Uzavírka přihlášek do nových semestrů pro obory v českém jazyce je již 31. 1. 2015. Do anglických oborů je možné se přihlásit nejpozději do 28. 2. 2015. Nečekejte a vrhněte se do studia, které vám přinese mnoho výhod,“ říká ředitel institutu CEMI Mgr. Štěpán Mika.

Více na www.cemi.cz

CEMI (Central European Management Institut)
Institut CEMI byl založen v roce 2011 s cílem poskytovat kvalitní MBA a LLM vzdělání na evropské úrovni. Studium trvá 1 rok a je dostupné především studentům z České a Slovenské republiky. Všechny česky vyučované MBA a LLM obory na CEMI jsou navrženy a přizpůsobeny potřebám českých a slovenských studentů a také místnímu trhu práce. MBA programy v angličtině jsou celosvětově využitelné a jsou vyučovány mezinárodním týmem lektorů. S téměř 400 úspěšnými absolventy a 300 současnými studenty patří mezi nejvýznamnější a největší poskytovatele MBA a LLM studia ve střední Evropě. Institut CEMI je rovněž partnerem osobní karty People Management Fora, která jako jediná v ČR sdružuje profesionály i odborníky v oblasti HR a držitelem certifikátu partnerství projektu Tango, jenž podporuje zdravotně znevýhodněné manažery.

6 komentářů

  1. Jako vrchní zdravotní sestra jsem si udělala MBA a moc mi to v praxi pomohlo. Při povýšení jsem trochu bojovala se zaměstnanci. CEMI mě naučilo s nimi správně pracovat. Změnu jsem pocítíla já i zaměstnanci.

  2. Dřína to je neskutečná, na 2. stranu, je to zhodnocení času a peněz – nejen navození potřebných kontaktů, ale také i možností pro sebe i svojí budoucí kariéru… o tom, že pak čekají lepší finanční možnosti, ani nemluvě. 🙂

  3. Mne zas v mojom kariérnom postupe dopomohla Business Institut, presnejšie management and leadership. Keďže som manažérom vo väčšej firme, získanie titulu a nových vedomostí mi pomohlo lepšie riadiť firmu a samozrejme získať cenné kontakty vďaka mojim spolužiakom.

  4. Já můžu doporučit Cambridge Business School, obor management ve zdravotnictví. Pracuji jako vrchní sestra a studium mi pomohlo získat znalosti , které se na lékařských fakultách neučí. Skvělé je také setkávání se „spolužáky“ z jiných zdravotnických zařízení, motivuje mě to k dalšímu posunu v mé profesi.

  5. MBA titul jsem získal přímo na zmíněném institutu CEMI. Skvělí lektoři, kteří vám předají mnoho cenných rad a zkušeností, bezproblémové jednání i přístup vedení. V žádném případě to není lehce získaný titul, ale rok dřiny za něj určitě stál.

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.