Korunky neslyšících missek skončily v aukci

Korunky, které trojice vítězných dívek soutěže Miss a Mister neslyšící a nedoslýchavý, získaly, jim příliš dlouho hlavu nezdobily. Po ceremoniálu vyhlašování vítězů se jich vzdaly ve prospěch aukce. Na ní se koruny vydražily za skoro třicet tisíc korun, které šly na dobročinné účely. Letos se miss stala Lucie Žigová (na snímku uprostřed).

Sál pro akci Miss a Mistr neslyšící a nedoslýchavý zaplnily čtyři stovky lidí, polovina z nich hudbu a komentáře slyšela, druhá polovina vnímala gesta, sledovala tlumočníka. „Tahle soutěž je pro zúčastněné daleko složitější. Musíme počítat s tím, že mají dost výrazný handicap, který si málo kdo z nás uvědomuje, jaký je. Proto si myslím, že je mnohem složitější jak ta volná disciplína, tak všechno ostatní,“ přiblížil předseda poroty, Ota Schütz.

Korunky pro oceněné se po skončení soutěže dražily.“Mají možnost si to vyzkoušet. V případě, že by ten sluch nebyl problémem, tak by se mohli prosadit do světa modelingu, focení. Tato akce je pro ně příležitostí k tomu, že si jich všimne někdo z branže,“ řekla prezidentka svazu neslyšících, Šárka Prokopiusová. Na soutěžící čekaly v podstatě stejné disciplíny které zažívají aktérky klasické miss.

Soutěžící absolvovali promenádu ve společenských šatech, v koktejlkách, v plavkách. Missky se předvedly ve volné disciplíně s tancem, nebo pantomimou. Na muže čekal rozhovor na tělo, při kterém museli prozradit, zda jsou zadaní, nebo která z missek se jim líbí.

„Soutěž mister je letos poprvé. Ty chlapce jsme začali dělat hlavně proto, že byl obrovský tlak ze světa. Ve světě se volí miss a mister už pět let. Jinak co mě každoročně těší je, Jinak co mě každoročně těší je, že se účastníci nehlásí do soutěže kvůli cenám, ale kvůli tomu, že se nám chtějí ukázat, že chtějí mít stejná práva jako máme my slyšící lidé. Jsme agentura, která pořádala i slyšící miss a vždycky, když se hlásily slyšící miss, tak se první ptaly, co je za ceny. Neslyšící dívky něco podobného nedělají. Navíc když vyhlašujeme vítěze a podíváme se na dívky, které nevyhrály, tak skáčou radostí. Celé je to o srdíčku,“ uvedl pořadatel Josef Uhlíř.

Potlesk pro vítězku si diváci pečlivě natrénovali. Při vyhlášení missek byla reakce z publika taková, že diváci třepetali rukama nad hlavou. Rozhodně to neznamenalo, že s výběrem vítězky nesouhlasí. Šlo o potlesk pro neslyšící, který si přítomní v průběhu akce poctivě natrénovali. „Porotcům bych chtěla poděkovat, ale myslím si, že jsou tady lepší holky, které měly vyhrát,“ řekla znakovou řečí skromná devatenáctiletá Lucie Žigová z Českých Budějovic.

Na nejkrásnějšího muže čekala místo korunky šála. „Vůbec jsem to nečekal. Čekal jsem, že to vyhraje někdo jiný,“ okomentoval své vítězství devatenáctiletý Bohuš Vlačuh, kterého spolu s misskou čeká v červenci, opět v Praze, miss a mister world.

Všechny tři korunky se po skončení soutěže dražily. Z licitace pořadatelé získali skoro třicet tisíc korun, které půjdou na dobročinné účely.

Týden

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.