Zítra začíná Bohnice fest

Bohnice fest

První ročník festivalu 30. a 31. května v areálu Psychiatrické nemocnice Bohnice je určen především návštěvníkům s dětmi: budou si moci vyzkoušet řemeslné techniky jako pletení košíků, řezbářství, práci na hrnčířském kruhu, tisk a malování na textil.

Návštěvníci si mohou zakoupit výrobky terapeutických dílen. Na své si přijdou i fanoušci písničkáře Jana Buriana nebo amatérských souborů, v kterých účinkují i osoby se zkušeností s duševním onemocněním.

Bohnice fest se koná ve dnech 30. a 31. května 2015 v areálu nemocnice vždy od 12 hodin. První akce však proběhne už v pátek 29. května, kdy na louce před kostelem sv. Václava vystoupí od 14 hodin symfonický orchestr ESO Základní umělecké školy Klapkova.

„Bude-li pěkné počasí, budou se moci naši zaměstnanci, pacienti i návštěvníci na chvíli zastavit v pátečním odpoledním shonu a zaposlouchat do skladeb klasických i současných. Na programu jsou díla Antonína Dvořáka, Franze Schuberta, ale i Johna Lennona a Paula McCartneyho či Michaela Jacksona. Při nepříznivém počasí proběhne celý koncert v kostel sv. Václava,“ říká Luboš Chlad, organizátor akce.

Během víkendového Bohnice festu vystoupí řada amatérských a poloprofesionálních kapel: Hot Five, Generation jam, Strojvůdce a psychokat, Punčocháče, Ufonion Labs, Bars Brothers, projekt D.O.R.A,  Akordík, Výplach a další. V sobotu si lze zabubnovat s Drum Circle nebo se zaposlouchat do vystoupení na scéně „Kouzelný ethnojam“.

„Mezi vystupujícími jsou také osoby, které mají zkušenost s duševním onemocněním, což je jeden z aspektů, kterým se řídíme při sestavování dramaturgie hudební scény“, sděluje Luboš Chlad.

V klubu V. kolona bude v sobotu řada workshopů, kurzů, pohádek pro děti a dalších aktivit pod názvem „Kolonní hrátky“. Ve večerních hodinách zahraje písničkář Jan Burian a kapely Lajka a 27.

Hlavním cílem celé akce je podpora služby, kterou ročně využívá stovky klientů nemocnice – Centrum psychosociálních služeb. „V rámci prezentace našeho pracoviště bychom návštěvníky akce rádi seznámili s jednou z fází procesu péče o pacienta v nemocnici. Dozvíte se a prakticky vyzkoušíte, co obnáší práce terapeuta, zároveň se „můžete vžít“ i do role pacienta. Na  stanovištích představujících naše tři základní programy se návštěvníci akce potkají s odborníky, kteří Vás provedou cestou „Z areálu do reálu“. Na této cestě mohou absolvovat např. individuální konzultaci, použít formulář pro mapování oblasti práce v pracovní poradně nebo si vyplnit test zjišťující povědomí o službě chráněného bydlení a dovednosti spojené se samostatným životem.

 V „terénní“ čajovně si pak mohou zájemci vyzkoušet, jak duševní onemocnění ovlivňuje pracovní výkon, pozornost, schopnost soustředění a pod.“, dodává vedoucí centra Romana Šimková.

Vstup na akci je dobrovolný a výtěžek půjde právě na podporu zmiňovaného centra.

Více informací:

www.bohnicefest.cz
www.bohnice.cz
https://business.facebook.com/pages/Psychiatrick%C3%A1-nemocnice-Bohnice-akce/155159111343398?business_id=383830281809612

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.