Handicapovaná dívka získala s pomocí dárců moderní vozík

ilustrační foto: photoXpress

Sdružení Člověk člověku dalo 90 tisíc, Charita dalších 30 tisíc korun. Adéla má nový vozík

Krhová, Valašské Meziříčí – „Jsem moc ráda a šťastná, že mám nový vozík. Umožní mi lépe se zapojit do her s kamarády. Všem, kteří mi pomohli, děkuji,“ neskrývala radost třináctiletá handicapovaná Adéla Sekyrová z Krhové.

V těchto dnech žákyně Základní školy Žerotínova ve Valašském Meziříčí dostala moderní elektrický vozík. „Dceři pomůže k většímu samostatnému pohybu. Může na něm na zahradě dovádět s bráškou a našimi psy. Také se může více zapojit do aktivit se spolužáky. Nebude stále závislá na pomoci jiných. Hodně jí to pomůže psychicky,“ vyjádřil se s nadšením dívčin tatínek Dalibor Sekyra.

Nový vozík znamená pro Adélu také velký přínos při atletických závodech vozíčkářů. Je držitelkou národního rekordu v hodu kuželkou a reprezentantkou České republiky. Začátkem července odjíždí závodit do Nizozemska na mistrovství světa hendikepovaných juniorů.

Získat nový vozík v hodnotě přibližně 160 tisíc korun pomohly Adéle Sekyrové zejména valašskomeziříčská společnost Člověk člověku a Charita Valašské Meziříčí. „S Adélou a její rodinou spolupracujeme již několik let. Je to báječné děvče, které si naši pomoc zaslouží,“ řekla Valašskému deníku předsedkyně sdružení Člověk člověku, které na nákup vozíku přispělo bezmála devadesáti tisíci korunami, Hana Opltová.

Podle ní si děvče pomoc zaslouží nejen pro svoje výsledky ve škole, kde patří k nejlepším žákům. Ale také pro to, jak se chová a jakým způsobem reprezentuje školu, město i region. „Je příkladem a nebojím se říct, že i vzorem pro všechny. Je dokladem toho, že i handicapovaný člověk může žít plnohodnotný život,“ poznamenala Hana Opltová.

Obdobně se na celou záležitost dívá také Charita Valašské Meziříčí. „Adéla si náš příspěvek tím, jak žije a co dělá, v tom dobrém slova smyslu doslova vybojovala,“ uvedla mluvčí Charity Valašské Meziříčí Martina Došková.

Uvedená organizace poskytla rodině Sekyrových na nákup moderního elektrického vozíku třicet tisíc korun. „Peníze pocházejí z letošní lednové Tříkrálové sbírky,“ dodala mluvčí.

DUŠAN PÓČ
Valašský deník
http://www.valassky.denik.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.