V Karlových Varech bylo dokončeno Centrum zdraví a bezpečí

V Karlových Varech byla dnes slavnostně dokončena stavba Centra zdraví a bezpečí. Interaktivní centrum s dopravním hřištěm a simulátory různých nebezpečných situací bude sloužit především pro vzdělávání dětí.

Zážitkovou formou si budou moci vyzkoušet, jak se chovat například v případě požáru nebo jiného nebezpečí, dnes uvedl za provozovatelskou Asociaci Záchranný kruh řekl Lukáš Hutta.

„Areál bude primárně sloužit ke vzdělávání žáků, ať už mateřských nebo základních škol. Školy se budou objednávat na tematické programy, zaměřené například na rizika požáru, rizika úrazu, rizika v domácnostech, v dopravě a tak dále. Žákům se budou věnovat lektoři z řad záchranářů a programy budou realizovány zážitkovou formou s využitím interaktivních simulací. Máme tu tak například spotřebiče, které umí začít hořet a kouřit … povodňový model a mnohé další,“ řekl Hutta.

Areál kromě dopravního hřiště tvoří několik specifických budov včetně improvizované nemocnice, policejní služebny nebo hasičské zbrojnice. Přes léto bude centrum fungovat v režimu zkušebního provozu, od září naplno. Zpřístupnit ho provozovatelé hodlají i veřejnosti. Původně se odhadovalo, že výstavba centra vyjde na 120 milionů korun.

„Náklady se nakonec postupně podařilo snížit na 50,4 milionu korun,“ řekl primátor Karlových Varů Petr Kulhánek (KOA). Město se na financování podílelo 15 procenty, převážnou část se podařilo zaplatit z dotace ROPu Severozápad. Stavba trvala od srpna loňského roku.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.