Hygienici nechali zavřít občerstvení v ústecké zoo

Hygienici nechali kvůli závažným nedostatkům uzavřít provozovnu občerstvení v ústecké zoologické zahradě.

V prodejně Papua, která je ve správní budově zoo, našli hmyz a nečistoty a netekla v ní teplá voda, ačkoli se tam pracuje se syrovými potravinami.

Občerstvení od letošního jara provozuje firma vybraná novým vedením zoo. Na odstranění závad zahrada podle mluvčí Věry Vracové spolupracuje.
„Spolupracujeme s provozovatelem na odstranění nedostatků. Na to je od hygieniků lhůta 48 hodin,“ řekla ČTK Vrabcová.
Hygienici zkontrolovali provozovnu v úterý a podle jejich zprávy v ní netekla teplá voda a ve skladu a v místech, kde se připravuje jídlo, létaly mouchy.

Podlahy a hrany mezi podlahami a stěnami byly podle hygieniků pokryté černými mastnými nečistotami. Mastné prý byly i chladicí a mrazicí zařízení, varná konvice nebo fritéza.

„V šatně zaměstnanců visící pavučiny ze stropu i stěn, povrch podlahy u nášlapného zařízení k vodovodní baterii s černými nečistotami,“ popsali stav v provozovně hygienici. Našli i potraviny, u kterých nebyly doklady o původu. „Byla nařízena likvidace potravin s prošlou dobou minimální trvanlivosti, a potravin, ke kterým nejsou k dispozici doklady o původu a s nimiž je manipulováno v rozporu s požadavky výrobce,“ doplnili hygienici.

Občerstvení má nového provozovatele od letošního roku a jednou z podmínek smlouvy, kterou s ním uzavřela zoo, byl i koncept netradičního, exotického stravování.

Na konci minulého týdne našli hygienici závažné nedostatky i v jednom ze stánků s občerstvením na mosteckém Hipodromu. Jeho provozovatel měl mimo jiné uložené syrové maso a uzeniny na paletě u země, kde bylo přes 30 stupňů Celsia. Po kontrole hygieniků činnost na Hipodromu ukončil.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.