Nadační fond chystá charitativní akce

Nadační fond Ještěřice připravuje sérii benefičních akcí. Díky výtěžkům z nich pak opět rozdělí peníze tam, kde je to opravdu zapotřebí.

ilustrační foto

Už v sobotu se ve Stříbrné na prostranství u Márty uskuteční akce Srdce slabším. Pořadatelé jí pojali opravdu originálně, a to v duchu amatérského divadla.

„Ještěřice a dobrovolní pomocníci sehrají hodně, ale opravdu hodně alternativně zpracovanou pohádku o Sněhurce a trpaslících, přičemž do děje pohádky budou vtaženi i samotní diváci, zejména ti handicapovaní,“ přiblížila předsedkyně Nadačního fondu Ještěřice Miluška Merklová. Program bude doslova nabitý, spojený s charitativním prodejem a dražbou. Vstupné je symbolických 50 korun.

Součástí Srdce slabším bude i koncert oblíbené kraslické skupiny 3J.
„Do konce roku nás čeká celá řada dalších zajímavých akcí. Tak doufáme, že nás lidé přijdou podpořit,“ poznamenala Merklová.

Už 19. září se pro Ještěřici uskuteční v Rock Klub Pizza Pub v Karlových Varech koncert kapelyMeatMincer. Jde o další počin fondu z cykluSJeštěřicí za kulturou. Začátek je v 19 hodin.

Ve středu 23. září se od 19 hodin v karlovarském Hudebním klubu Irská bude konat divadelní představení sokolovského souboru Divadlo bez zákulisí. Ještěřice tak navíc oslaví i první rok své existence. „V říjnu plánujeme opět v Hudebním klubu Irská koncert kraslické zpěvačky Lucie Šebkové. Na zimu pak připravujeme sérii vánočních koncertů, které loni sklidily velký úspěch. Konat se budou na Bublavě, v Jindřichovicích nebo ve Stříbrné. Jde již o druhou sérii benefičních vánočních koncertů tentokrát s úžasnými zpěvačkami a jejich dětskými hosty pod vedením Zlaty Selinger a za laskavé pomoci ZUŠ Kraslice, místního pana faráře a jednotlivých obcí.“Otálet nebude Ještěřice ani přímo na Štědrý den. To se odpoledne na náměstí bude konat vůbec první Charitativní vánoční běh. „Uspořádáme vánočně laděný dopolední výklus pro všechny, kdo si chtějí užívat štědrodenní atmosféry bez stresu,“ doplnila.

Nadační fond kromě příprav benefičních akcí také vyhlásí v pořadí druhou výzvu, kdy Ještěřice tentokrát rozdělí 32 tisíc korun.
Výzvymohoulidé posílatod 23. září, a to celý měsíc. Ještěřice je přitom připravená podpořit postižené a sociálně či zdravotně znevýhodněné osoby a jejich rodiny z Karlovarského kraje, které potřebují speciální zdravotní nebo sociální služby.

Při první výzvě rozdělil nadační fond zhruba 20 tisíc korun. Přispěl například matce z Kraslic, jejímuž dítěti byla diagnostikována porucha autistického spektra a kterému je potřeba pořizovat nákladné pomůcky pro rozvoj komunikace a také na podporu vzdělávání. Další příspěvek obdržela maminka samoživitelka z Nejdku, která neměla dostatek finančních prostředků na úhradu synova školního výletu a letního tábora.
Peníze putovaly i do občanského sdružení Denní centrum Mateřídouška v Chodově, a to na rekonstrukci a modernizaci snoezelenové místnosti, která slouží k relaxaci, uklidnění či aktivizaci klientů.

JIŘÍ DROZDÍK
Karlovarský deník
http://karlovarsky.denik.cz/

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.