Na Ukrajinu dnes z Prahy vyjely tři české sanitky

Tři nové sanitky a doprovodné vozy se zdravotním materiálem vyjely dnes z Prahy do Kyjeva, ČTK to sdělil předseda Českého červeného kříže Marek Jukl.

Pomoc v hodnotě 3,3 milionu korun, realizovaná za podpory ministerstva zahraničních věcí, by měla na místo dorazit v úterý. Určena je pro obyvatele východní Ukrajiny, kde si ozbrojený konflikt od loňského jara vyžádal přes šest tisíc obětí a více než 10.000 zraněných.
Příjemcem pomoci, která zahrnuje kromě sanitek celkem 98.400 kusů zdravotnického materiálu, bude Ukrajinský červený kříž, který již od počátku letošního roku využívá čtyři sanitní terénní vozy darované z ČR. Tyto sanitky rozváží ze základen v Charkově a Mariupolu zdravotnický materiál, pitnou vodu i další naléhavou pomoc a přepravují pacienty v postižených oblastech.
ČR pomáhá Ukrajině od počátku konfliktu a ve spolupráci s ukrajinskými neziskovými organizacemi zajišťuje zdravotní péči a humanitární pomoc. Pro řadu z vnitřně vysídlených obyvatel, jichž je od začátku konfliktu asi 1,2 milionu, organizuje ozdravné pobyty v ČR i v západních částech Ukrajiny a materiální podporu. ČR také spolupracuje s přesídlenými školami, poskytuje stipendia a stáže. Na tuto pomoc Ukrajině vynaložila podle MZV již 75 milionů Kč.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.