Světluška zaujala 170 školáků

Děti si vyzkoušely, jaké to je být nevidomý a muset se spoléhat jen na hmat a sluch

Rokycany – Tři dny, které byly určené pro nadační fond Světluška pomáhající nevidomým, ve čtvrtek skončily návštěvou posledních tříd ZŠ v tělocvičně Domu dětí a mládeže v Rokycanech.

Několik stanovišť si organizátoři připravili pro žáčky prvních tříd. „Podle soupisu nás během tří dní navštívilo sto sedmdesát dětí v doprovodu svých učitelek. Prvňáčci byli úkoly plněnými zábavnou formou nadšení,“ uvedla za organizátory zDDM Marie Moulisová.

Odemykání zámků, sluchové pexeso, navlékání korálků, třídění předmětů po vzoru Popelky a další úkoly, samozřejmě s jediným rozdílem oproti normálu – děti vše plnily s šátkem přes oči!

„Určitě jsou šikovné. Nejvíc je asi baví modelování předmětů z hmoty. Někteří se sice ještě stydí, přece jen jsou ve škole teprve pár dní, ale úkoly zvládají všichni,“ prozradila za deváťáky z TGM, kteří právě včera v tělocvičně dobrovolně pomáhali, Bára Voříšková. „Jsou moc šikovní a hodně nám tu pomáhají, stejně jako dětem při plnění netradičních úkolů,“ doplnila Moulisová. Zároveň dodala, že už lze jen těžko zpětně dopočítat, jak dlouho se akce účastní. Takovou má v Rokycanech tradici!

MARTIN SPAL
Rokycanský deník
http://rokycansky.denik.cz/

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.