Mám nárok na příspěvek na předělání koupelny?

ilustrační foto: nickolatte / sxc.hu

Dotaz:
Manžel je na invalidním vozíku. Chci dát předělat koupelnu, aby místo vany byl sprchový kout. Bude mi to dělat syn, který na to má živnostenský list, ale financovat to budu sama. Mám nárok na nějaký příspěvek na předělání koupelny?


ilustrační foto: nickolatte / sxc.hu

Odpověď:
Ano, existuje příspěvek na předělání koupelny a toalety pro lidi, kteří mají těžkou vadu pohybového nebo nosného ústrojí.

Co vše se dá do příspěvku zahrnout je uvedeno v zákoně č. 329/2011 Sb., o poskytování dávek osobám se zdravotním postižením
„Stavební práce spojené s uzpůsobením koupelny a WC; jedná se o stavební práce a s nimi nezbytně související materiál na úpravu (nikoli o obklady, podlahové krytiny, sanitu apod.).“

O příspěvek si můžete zažádat na Vaší pobočce Úřadu práce, kde Vám také mohou podat více informací.

Jiří Marek
invArena.cz

1 komentář

  1. Dobrý den .Mám těžce nemocnou maminku , je ležák a starám se o ni již 6 let.Na parkynzna , cukrovku a je velmi chudokrevna , to znamená , ze bere léky , ale musí občas do nemocnice na transfuzi. Je po mozkové příhodě , to znamená , ze je plně závislá na mne .Chtěla by jsem pro ni předělat koupelnu , aby měla sprchovy kout a mohla jsem ji v pohodě umýt .Ma 4 stupeň invalidity.Na co v tomto ohledu na nárok .Děkuji za kladné a rychlé vyřízení.

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.