Gott se po další chemoterapii v nemocnici opět vrátil domů

Zpěvák Karel Gott se po týdenní pobytu v nemocnici, kde prodělal další část léčby zhoubného nádorového onemocnění mízních uzlin, vrátil domů. Jak a kdy bude léčba šestasedmdesátiletého zpěváka pokračovat, určí lékaři na základě výsledků jeho kontrol. ČTK to dnes sdělila jeho mluvčí Aneta Stolzová.

„Kontroly pokračují a podle jejích výsledků lékaři určují průběh a načasování další léčby,“ doplnila mluvčí.

Gott prodělal v nemocnici podle médií druhou sérii chemoterapie. Do Všeobecné fakultní nemocnice v Praze na ni nastoupil poslední listopadovou neděli, tedy den poté, co po čtyřicáté zvítězil v anketě Český slavík. První dávku chemoterapie absolvoval zpěvák v listopadu, kdy byl hospitalizován tři týdny. Poté byl několik dní v domácí péči. Navzdory doporučení lékařů dorazil i do Státní opery v Praze, aby převzal Českého slavíka.

Lékaři začátkem listopadu oznámili, že u Gotta diagnostikovali takzvaný Non-Hodgkinův lymfom. Zjistili to při operaci náhlé příhody břišní, které se zpěvák podrobil několik dní předtím v Institutu klinické a experimentální medicíny. Zpěvák ihned zahájil cílenou onkologickou léčbu na hematologické klinice Všeobecné fakultní nemocnice.

Počátkem prosince v rozhovoru pro německý deník Bild Gott řekl, že kvůli terapii někdy trpí bolestmi žaludku a kloubů a že mu začaly vypadávat vlasy. Podle něj nádorové onemocnění ale nezasáhlo žádné orgány a lékaři mu dávají devadesátiprocentní šanci na přežití. Současně si ale nyní už nedovede představit, že by znovu zpíval.

„Moji lékaři mi však slíbili, že se mi hlas vrátí stejně jako ostatní životní síly. K tomu je ale ještě dlouhá cesta,“ řekl Gott nejčtenějšímu německému deníku.

Gott kvůli onemocnění zrušil své naplánované koncerty. Nejslavnější český zpěvák populární hudby se na hudební scéně pohybuje od 50. let.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.