Denní stacionář ve Strakonicích

Denní stacionář se přihlásil do projektu Era pomáhá regionům a jeho projekt byl vybrán odbornou porotou hned v prvním kole. Vzhledem k tomu, že zařízení sídlí v budově bývalé MŠ, jsou tyto prostory bezbariérové jen z části.

Strakonice – V celé budově chybí bezbariérové WC a vzhledem ktomu, že zařízení je i pro imobilní či částečně imobilní uživatele, kterých poslední doboupřibývá, bezbariérové WC by byly velice potřebné. „Tímto směrem je také náš projekt zaměřen. Jedná se o stavební úpravy v zadním traktu budovy a tak finance, které nám připadnou z ERY, budou využity k vybudování bezbariérového WC s vyzděným sprchovým koutem, bidetem a bezpečnostními madly,“ uvedla vedoucí stacionáře Jitka Křišťanová.

Stacionář získal bankovní účet, na který budou poukazovány finanční prostředky od různých dárců a 6. ledna 2016 bude výběr peněz ukončen. „Podle částky, která bude na našem účtu, nám Era přidá příspěvek, který bude ovšem záviset na celkové výši našeho konta. Zkrátka čím více vybereme, tím více dostaneme,“ doplnila. Zájemci mohou přispět na www.era.pomaharegionum.cz a tam kliknou na projekt v sekci PRÁCHEŇSKO Denní stacionář pro mentálně postižené vybudování bezbariérového WC a zvolí PŘISPĚT. Systém dále navede k dalšímu postupu. Je možno přispět i tradičním bezhotovostním způsobem.

Strakonický deník
http://strakonicky.denik.cz/

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.