Kapři si vyplavali 19 medailí

Kutná Hora – Dvacet disciplín tvořilo program plaveckých závodů „Kutnohorská vlnka“, které pořádal tamní spolek Cesta životem bez bariér. Mimořádně vydařenou účast tam zažila sedmičlenná závodní výprava jindřichohradeckéhoSKKapři. Jihočeští plavci si počínali opravdu výborně, když získali tucet prvenství. Celkově přivezli 19 medailových umístění (12 – 4 – 3) a každý z jindřichohradeckých reprezentantů se dočkal zisku některého z cenných kovů. Jasnou jedničkou Kaprů a zároveň naprostým suverénem 4. ročníku závodů pro hedikepované plavce byl Jonáš Kešnar. Čtrnáctiletý borec vyhrál, co se dalo.
Nejenže zvítězil ve všech pěti absolvovaných disciplínách, nýbrž získal i hlavní triumf v kutnohorském dvojboji, v němž byly hodnoceny výkony z prsařské stovky + 100 metrů volný způsob. Kešnarovy časy při porovnání s těmi, které dosáhl na lednovém mistrovství ČR, byly až neuvěřitelné. Na všech tratích totiž dosáhl výrazného zlepšení. Na 100 m prsa byl rychlejší o 5,58 vteřiny,na100mVZ přesně o 5 sekund a na poloviční distanci o 1,41 vt.! Před Kešnarem, jenž se připravuje i v PK J. Hradec s plavci bez postižení, je nyní start v Sokolově, kde se 2. dubna poplave „Karlovarský pohárek“.
Startovat na severozápadě Čech bude také Adam Jůna, jemuž se v Kutné Hoře podařilo ovládnout kategorii vozíčkářů, z níž si odvezl dvě prvenství. Dvojnásobným vítězem se stali také Eva Linhartová a Vít Háva, jedno první místo přidal Petr Hanta. Doplněním programu byl štafetový souboj instruktorů o vyhlášené nakládané utopence. Místní dobrotu v polohovém klání na 4×25 metrů vyhrálo kvarteto jihlavského SK Vodomílek, Jindřichohradečtí skončili hned za ním.
„Dobrovolníci mají velký podíl na našich úspěších, plavcům i tentokrát vytvořili pohodovou atmosféru. Patří jim náš dík, závodníkům pak poděkování za skvělou sportovní reprezentaci klubu,“ chválil Kapry jejich trenér Ivan Jůna, jehož zároveň potěšila výborná organizace podniku.

Z výsledků Kategorie S14 OPEN s dohledem: 50 m VZ: 1. Vít Háva 1:37,38. 50 m prsa: 2. Petr Holoubek 1:52,50, 3. Háva 2:05,78. 50 m znak: 1. Háva 1:42,71. Open: 50 m VZ: 1. Eva Linhartová 42,66, 2. Anna Tlapáková 55,74, 3. Tomáš Fiedler 1:45,00, 5. Petr Hanta 1:50,84. 50 m prsa: 1. Hanta 1:30,84, 2. Fiedler 1:41,35. 50 m znak: 1. Linhartová 50,09, 2. Tlapáková 53,84, 4. Hanta 1:55,00, 5. Holoubek 2:02,30. Vozíčkáři: 50 m VZ: 1 Adam Jůna 1:43,16. 50 m prsa: 1. Jůna 1:43,78. Masters: 50 m VZ: 1. Jonáš Kešnar 31,39. 100 m VZ: 1.. Kešnar 1:09,22. 50 m prsa: 1. Kešnar 43,07, 3. Tlapáková 54,46, 4. Linhartová 57,05. 100 m prsa: 1. Kešnar 1:30,59, 4. Tlapáková 2:15,90. 50 m znak: 1. Kešnar 37,04. Dvojboj: 1. Kešnar 1623, 2. Matouš Čermák (SK Aproba K. Hora) 1347, 3 Agáta Koupilová (Kontakt Brno) 1272, 10. Tlapáková 615.