Světový den porozumění autismu

U příležitosti Světového dne porozumění autismu (World Autism Awareness Day), který se již tradičně koná 2. dubna, se ministerstvo zdravotnictví zapojuje do osvětové kampaně „Light it up blue“, česky „Rozsviťme se modře“.

V podvečer tohoto dne se v oknech rozsvěcují modrá světla nebo se účastníci kampaně např. oblékají do modrého oblečení – modrá je totiž barvou komunikace a sebevyjádření, tedy oblastí, ve kterých mají lidé s autismem největší potíže.

„Rozsvícením modrého světla chceme zvýšit porozumění a vyjádřit podporu lidem s autismem a jejich blízkým. Potřebují, abychom jim dali najevo, že nám nejsou lhostejní,“ vysvětlil ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček.

Osvětová kampaň „Česko svítí modře“ vznikla jako projekt platformy Naděje pro autismus v roce 2014 s cílem zvyšovat povědomí veřejnosti o problematice poruch autistického spektra. Letošní 3. ročník kampaně tak opět vyjadřuje podporu a uznání lidem žijícím s autismem v České republice. Historicky poprvé si svět připomněl existenci autismu 2. dubna 2008.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.