O nevidomé lovosické malířce už toho bylo napsáno hodně. Málokdo ví, že ona sama pracuje v Pobytovém rehabilitačním a rekvalifikačním středisku pro nevidomé v Praze-Dědině, kam dojíždí třikrát týdně autobusem.
Stále maluje obrazy Čečovou metodou v pražském ateliéru. V srpnu letošního roku osobně předávala na Litoměřických svátcích hudby obrazy houslovému virtuosovi Václavu Hudečkovi a dirigentovi Tomáši Braunerovi. Oba byli velmi mile překvapeni.
V loňském roce namalovala operního zpěváka Jakuba Pustinu v rámci Adventního benefičního koncertu, který byl věnován nevidomým dětem na podporu hmatově ilustrovaných knih. V rámci tohoto koncertu měla malou výstavku šesti obrázků, z nichž se čtyři prodaly. Výtěžek šel pro Nadaci Artevide, která podporuje uměleckou a sociální činnost nevidomých dětí.
Aktivně se v Lovosicích zapojuje do akce Bílá pastelka. V loňském roce byla v prodeji celorepublikově nejlepší. Ivu v prodeji bílých pastelek – symbolu bílé slepecké hole, podporují i lovosické školy, které navštěvovala jako žákyně.
Mgr. Petra Hájková
Mostecký deník
http://www.mostecky.denik.cz/
Přidejte odpověď