Nevidomá Iveta se prozpívala ke svému snu

ilustrační foto: Flickr.com

 Před dvěma lety se nevidomé Ivetě Dunkové z Domu sv. Cyrila a Metoděje splnil velký sen – setkala se se svou oblíbenou zpěvačkou Lucií Bílou. Pod dojmem tohoto setkání se letos v březnu sama poprvé postavila před posluchače v soutěži Začarovaná písnička, určené postiženým zpěvákům.

 

Zazpívala píseň Nápad z repertoáru Hany Zagorové a hned okusila, jak chutná úspěch. V oblastním kole se představila také v duetu s dalším obyvatelem Domu sv. Cyrila a Metoděje, Štefanem Bažem písní Zvonky štěstí, známé v podání Karla Gotta a Dariny Rolincové. Výsledkem byly druhé místo a postup do finále, které se v květnu uskuteční v kostele svatého Václava.

Iveta přestala vidět v devatenácti letech a postižení ji přinutilo k totální změně životního stylu. Nezatrpkla a neváhala se naučit všechno, co by jí handicap pomohlo ulehčit. Dokázala toho hodně. Pracuje a před lety se například zúčastnila abilympiády v Indii, kde za svou keramickou tvorbu získala zvláštní ocenění. Se Štefanem Bažem jsou sehraní a doma zpívají s doprovodem karaoke. Iveta hraje také trochu na flétnu a Štefan zase na harmoniku. Oba by si přáli najít klávesistu, který by s nimi hrál na charitních akcích nebo při dalších příležitostech.

„Přivítáme každého zájemce. Může to být i student, který by za námi mohl do Vlaštoviček dojíždět. Pokud má někdo zájem, ať se ozve na telefonní číslo 553 793 401,“ říká Iveta Dunková. Zkoušky jsou každou sobotu od 14 do 17 hodin.

http://www.vlp.cz

Region Opavský a Hlučínský

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.