Mám právo být omezován při vjezdu do nemocnice, i když mám ZTP a parkovací průkaz?

Dotaz:
Prosím o odpověď ve věci vjezdu do nemocnice a parkování v ní, vše při nositeli ZTP a parkovacího průkazu O7, řádně vylepeného na pravé straně předního okna auta. Jsem opakovaně omezován vrátným při vjezdu do nemocnice, který požaduje kontrolu dokladu ZTP. Když toto odmítnu, nejsem do nemocnice vpuštěný. Je mně opakovaně polepováno vozidlo zřízencem nemocnice s obsahem „zákaz parkování“. Tyto polepky se velmi obtížně z oken snímají. Upozorňuji na to, že v nemocnici nebývají místa s označením parkování ZTP. Parkuji ale tam, kde nikdy nejde o omezení provozu, nebo jinak neomezuji jiné.

Odpověď:

Nejprve je nutné uvést, že pokud má nemocnice omezený vjezd automobilů a povoluje vjezd řidičům, jen když se prokáží průkazem ZTP, tak je zcela správně, že Vás vrátný nepustí dovnitř, když mu průkaz ZTP nepředložíte.

To, že Vám polepují auto nálepkami „zákaz parkování“, už nemusí být zcela v pořádku.

Jako držitel parkovacího průkazu totiž máte právo zastavit i v místech, kde je zákaz stání. Vaše vozidlo ale v žádném případě nesmí bránit provozu.

Jelikož se ale jedná o uzavřený areál nemocnice, mohou v nemocnici mít nastavená jiná interní pravidla.

Nejlépe proto uděláte, když se přímo u vrátnice zeptáte, kde by bylo nejlepší, abyste tam zaparkoval. Případně pokud by se Vám podařilo zastihnout zřízence nemocnice, který Vám pravidelně automobil polepuje, uděláte nejlépe, když toto téma proberete i s ním.

Jiří Marek
invArena

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.