Žáci poznali Braillovo písmo, poté běželi pro Světlušku

Základní škola Prosperity se proměnila v muzeum. „Žáci měli možnost se v rámci programu Dotkni se písmene seznámit s historií Braillova písma,“ prozradila učitelka Dita Nastoupilová.

Nová Ves – Děti podle jejích slov měly možnost se prakticky seznámit nejen s konkrétními pomůckami pro zrakově postižené, ale také si zahrát například pexeso nebo napsat několik slov či vět pomocí podpůrných pomůcek pro zrakově postižené.

Kromě toho škola Prosperity podpořila také Noční běh pro Světlušku. „Pokud ještě najdete možnost některého z dalších běhu se i aktivně zúčastnit, jen doporučujeme,“ nechala se slyšet Dita Nastoupilová.

„Takovou sílu, energii a smysluplnost svého konání opravdu jen málokdy pocítíte. Zažít společný běh s čelovkou na hlavě a tykadly světlušky stojí opravdu za to. Natož, pokud společně s vámi běží i žáci a jejich rodiče,“ dodala.

Stejné nadšení z nočního běhu sdílel prý i Mikoláš, žák prvního ročníku. „Bylo to super,“ hodnotil pro děti jistě dobrodružnou cestu, která má navíc charitativní podtext. Běh totiž pomáhá nevidomým.

Kolínský deník
http://www.kolinsky.denik.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.