Nevidomý kluk miluje zvuk flétny

Až vyroste, bude z něj rozhlasový reportér, hudebník nebo jazykovědec. Nejradši má zvuk flétny a houslí. Díky podpoře přátel si mohl splnit další sen. Dostal příčnou flétnu, na kterou přispělo i Brno.

Benjamin Levíček je nevidomý talentovaný hudebník. Hraje na housle, na různé typy fléten, učí se na klavír a zpívá. Nejraději má zvuk příčné flétny. „Líbí se mi jemnost, se kterou se na ni dá hrát, a zároveň její dynamičnost,“ říká Benjamin Levíček. Vysněný nástroj Benjamin získal díky projektu, který zorganizoval student dirigování Joel Hána spolu s Benjaminovou učitelkou Marií jaminovou Škarkovou.

„Na benefičním koncertě Vidíš, jde to! jsem si prvního června zahrál sólo se Symfonickým orchestrem Sokola Brno,“ říká Benjamin.

Výtěžek z koncertu putoval na novou flétnu. Nástroj, který hudebník miluje, získal díky podpoře městské části Brno-střed, která projekt financovala. Oslovili ji organizátoři koncertu.

Třináctiletý student byl prvním nevidomým dítětem v Brně, který chodil do školy s běžnými dětmi již od první třídy. Je členem skautské družiny Tučňáků, kterou vede jeho bratr Dominik. Pravidelně se umisťuje na předních příčkách hudebních soutěží.

Pochází z hudební rodiny. Je nejmladším ze čtyř sourozenců.

Kromě hudby i sportuje. „Moc rád plavu a lyžuji. Hraji závodně showdown, což je stolní tenis pro nevidomé,“ říká. V showdownu je úřadující vicemistr České republiky.

JOLANA HALALOVÁ
Brněnský deník
http://brnensky.denik.cz/

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.