Benefiční Koncert pro IMPULS podpoří pacienty s roztroušenou sklerózou. Vystoupí violistka Kristina Fialová

Přední česká violistka Kristina Fialová, houslisté Eva a Radim Krestovi, violoncellista Petr Nouzovský a klavírista Martin Kasík vystoupí na benefičním Koncertu pro IMPULS a podpoří pacienty s roztroušenou sklerózou. Ve smíchovském kostele SacreCoeur zazní 17. dubna od 19:00 klavírní kvinteta Roberta Schumanna a Antonína Dvořáka. Celý výtěžek koncertu poputuje na zajištění psychoterapeutické péče, která je pro pacienty s roztroušenou sklerózou nepostradatelná. Hudebním večerem provede populární moderátorka Alena Zárybnická.

snímek Eva Krestová

Již třináctým rokem pořádá Nadační fond IMPULS benefiční koncert a přispívá tak pacientům na psychoterapii v odborném RS Centru ve Všeobecné fakultní nemocnici na Karlově náměstí v Praze 2. I přesto, že je nepřetržitá psychoterapeutická péče pro pacienty s roztroušenou sklerózou zásadní, není hrazena z veřejného zdravotního pojištění. „Život s roztroušenou sklerózou není vůbec jednoduchý. Pro pacienty je často obtížné vypořádat se s faktem, že mají těžké onemocnění, které výrazně ovlivní jejich budoucí život,“ řekla Kateřina Bémová, předsedkyně správní rady Nadačního fondu IMPULS.

Potřetí za sebou zahraje na Koncertu pro IMPULS přední česká violistka Kristina Fialová.„V letošním roce jsme pro benefiční koncert sestavili program bez kompromisů. Zahrát si na jednom večeru dvě nejkrásnější díla, která byla napsána pro klavírní kvinteto, byl již dlouho můj tajný sen. A jsem moc ráda, že se tento sen uskuteční společně s mými přáteli právě na benefičním Koncertu pro IMPULS,“prozradila Kristina Fialová.

Nezapomenutelný hudební večer zpestří doprovodný program. Řízená degustace sommeliera Víta Poppa provede návštěvníky křížem krážem vinařskými regiony a nechá tak rozeznít chuťové pohárky vybranými špičkovými víny.

Vstupenky na Koncert pro IMPULS jsou k dispozici v síti Ticketpro. Generálním partnerem akce je Unimex Group, hlavním mediálním partnerem Rádio Impuls.

O Nadačním fondu IMPULS
Za 18 let své existence Nadační fond IMPULS rozdělil více než 30 miliónů korun ve prospěch nemocných s roztroušenou sklerózou mozkomíšní (RS). Jeho záběr je ale širší. Vede jediný celostátní Registr pacientů s roztroušenou sklerózou (ReMuS) v České republice, vzdělává a pořádá cvičební projekty jako Maraton MaRS, Potkalo se tělo s duší a další.
O roztroušené skleróze
Roztroušená skleróza je chronické zánětlivé onemocnění centrálního nervového systému, jehož příčina není doposud známa. Toto onemocnění propuká většinou v mladším věku, častěji postihuje ženy. Typické pro tuto nemoc je střídání období záchvatů (atak) a období zdánlivého klidu. Tento proces je nepředvídatelný, a proto i léčba či prevence je obtížná. Podle registru ReMuS podstupuje v současné době v ČR přibližně 10 000 pacientů biologickou léčbu.
Na celém světě trpí touto nemocí 2,5 miliónů lidí, v Česku se odhaduje počet pacientů na 23 tisíc. Nemoc se vyskytuje hlavně ve středních a chladnějších zeměpisných šířkách. Rizikovými faktory nemoci jsou kromě genetické dispozice EB virus, kouření a nedostatek vitaminu D.
Bližší informace o koncertu a Nadačním fondu IMPULS najdete na www.nfimpuls.cz.

Tisková zpráva

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.