Ministryně jednala s posudkovými lékaři

V pondělí, 21. května 2018, se uskutečnilo důležité setkání vedení resortu ministerstva práce a sociálních věcí se zástupci lékařské posudkové služby z celé republiky. Ministryně Jaroslava Němcová vyvolala toto republikové setkání vzhledem k dlouhodobě nepříznivé personální situaci v této oblasti, kterou hodlá současné vedení ministerstva aktivně řešit.

„S posudkovými lékaři se nikdo řádně od roku 2014 nesetkal a nejednal o jejich potřebách. Když jsem analyzovala současný stav, okamžitě jsem zadala vznik nové pracovní skupiny a snažíme se tak situaci řešit. Děje se to v době, kdy nám chybí zhruba pětina posudkových lékařů a další sto jich může skončit na konci roku 2018. To je alarmující stav a my připravíme systémové změny, abychom lékařům, v tomto bohužel neatraktivním oboru, byli oporou a zachovali dostatečnou úroveň této služby,“ uvedla ministryně Němcová.

Jedním z důležitých kroků, na kterém se přítomní odborníci shodli, je nutná okamžitá změna zákona o státní službě. Změna má umožnit vyjmutí posudkových lékařů ze státní služby, aby bylo možné přijmout více profesionálů do lékařské posudkové služby.

Tisková zpráva

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.