Bechyňští získali komunitní centrum

Problémy s bydlením pomáhá zdravotně postiženým řešit nové komunitní centrum. Časem z něj má vzniknout Dům sv. Františka s mnohem širší nabídkou služeb.

Bechyně – Pomoc komunitního centra mohou kromě zdravotně postižených použít také sociálně znevýhodnění. Podle pracovnice centra Anety Hruboňové se zaměřují především na problematiku bydlení.

„Zájemci u nás získají informace třeba o tom, jakým způsobem hledat nový pronájem. Pomůžeme jim i s komunikací s pronajímatelem bytu či řešením případných komplikací,“ vysvětlila. Služby centra mohou využít jak lidé z Bechyně, tak i blízkého okolí. Naleznou jej v budově kulturního domu.

V nejbližších letech by pak mělo v Bechyni vzniknout středisko, které bude nabízet lidem s handicapem také ubytování a zaměstnání.

„Počítáme s kavárnou a výrobou ručně odlévaných mýdel,“ potvrdila Aneta Hruboňová. Součástí má být i mateřské centrum a volnočasové aktivity pro seniory.

Otevírací doba

V úterý, středu a pátek má centrum dopoledne otevřeno od 8 do 12 hodin, odpoledne od 12.30 do 14.30 hodin. Ve čtvrtek od 8 do 12 hod. Pondělí je vyhrazeno pro terénní práci.

JIŘÍ DINTAR
Táborský deník
http://taborsky.denik.cz/

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.