Změřte si plíce. Možná máte CHOPN

foto: www.advancedspinalcareandrehabilitationcoshocton.com

Plicní lékaři se snaží snížit úmrtnost a výskyt CHOPN jak jen to je možné. Pneumologové již tradičně lidem otevírají dveře 76 svých ambulancí, a kromě toho je možné si ve vybraných termínech nechat zkontrolovat plíce v obchodních domech u stánku ČOPN.

Na pilotním screeningu plicní lékaři spolupracují s praktickými lékaři – vše pod taktovkou Národního screeningového centra Ústavu zdravotnických informací a statistiky. Už v první fázi je jasné, že téměř třetina lidí, kteří dosud prošli kontrolou, má CHOPN a dalších 28 % jiné postižení plic.

Pneumologové tradičně lidem otevírají dveře 76 svých ambulancí, a kromě toho je možné si ve vybraných termínech nechat zkontrolovat plíce v obchodních domech u stánku ČOPN. Loni přišlo 1 480 zájemců, u 22 % z nich našli lékaři změny plicních funkcí.

Změřte si plicní funkce. Doporučení lékaře k tomu nepotřebujete.

Kde se letos měří v čase od 12 do 19 hodin:

Hradec Králové, AuPark – 18. 11.

Praha, OC Nový Smíchov – 19. 11.

Olomouc, Galerie Šantovka – 20. 11.

Ústí nad Labem, OC Forum – 21. 11.

Kromě toho budou 20. 11. zpřístupněny ambulance vybraných plicních lékařů, seznam je na stránkách www.pneumologie.cz a www.copn.cz. Přednáškový den na téma CHOPN začne v Lékařském domě v Praze od 9 hodin dne 22. 11.

Český občanský spolek proti plicním nemocem (ČOPN)

Cílem spolku je vzájemná informovanost a spolupráce mezi laiky a odborníky, zlepšení povědomí o problematice plicních nemocí a organizování aktivit ke zlepšení situace pacientů se závažnými plicními nemocemi.

TZ

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.