Studenti hranické lesárny jednou aktivitou pomáhají dvakrát

Ve čtvrtek 7. října se studenti hranické lesárny zúčastnili akce Sázení stromu pro Světlušku, kterou organizovala společnost LESCUS Cetkovice a Světluška – Nadační fond Českého rozhlasu.

Cílem akce bylo realizovat řízenou obnovu lesů a podpořit Světlušku. Za každý vysazený strom obdrží Světluška 3 Kč pro těžce zrakově postižené.

Akce se zúčastnily druhé a třetí ročníky Střední lesnické školy v Hranicích. Druhé ročníky přiložily své ruce k dílu a sázely, co jim síly stačily, a starší spolužáci pomohli akci organizačně zabezpečit.

„Bylo krásné pozorovat, že i přes nepříznivé počasí se našlo dost lidí ochotných se zapojit do této charitativní aktivity. Udělali něco pro sebe, pro les, a tím i pro zrakově postižené. Jsme rádi, že jsme se akce mohli zúčastnit“, zhodnotili akci druháci.

Sázení stromu pro Světlušku se konalo již třetím rokem. Dobrovolníci ze škol, firem a rodiny s dětmi věnují vlastní čas na obnovu českých a moravských lesů. Čím víc stromků zasadí, tím více peněz věnuje LESCUS Cetkovice nadačnímu fondu Světluška.

Střední lesnická škola v Hranicích v současnosti vyučuje 317 studentů ze 7 krajů ČR i ze Slovenska. Od svého založení připravuje odborníky na lesnictví, kteří dále míří do praxe nebo na převážně lesnické vysoké školy.

Helena Drozdová

Hranický deník

https://hranicky.denik.cz/

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.