Trestní oznámení od doktora, co šidil pacienty! Je v hledáčku Reportérů ČT

Falšoval označení léků a pak je prodával onkologickým pacientům s patřičnou přirážkou. Toho se prý dopouštěl údajný doktor Vasily Klyuev. Když o jeho podnikání ParlamentníListy.cz jako první napsaly, volal, že podává trestní oznámení. Nicméně případem se začali zabývat Reportéři ČT a večer přinesou další zjištění.

„Vím, že vyhrožuje a podává trestní oznámení. Uvidíme, jak se zachová. Trestních oznámení jsem na náš pořad zažil už dost, takže se toho moc nebojím,“ sdělil ParlamentnímListům.cz Marek Wollner, dramaturg a reportér investigativního publicistického pořadu Reportéři ČT. Ten dnes odvysílá kauzu Falešný lékař z Ruska, o které již dříve psaly ParlamentníListy.cz .

Téma kauzy

Pravdu o podivném léčení pacientů lékařem z Ruska Vasilyem Klyuevem, jenž má ordinaci v Praze kousek od Hlavního nádraží, vynesla na světlo jeho neoficiální asistentka, s níž měl poměr, Anna Achkas. Ta za to byla zatím nepravomocně odsouzena a dostala se dokonce do vyšetřovací vazby.

O kauze ParlamentníListy.cz psaly takto: Ostatně soudem byla odsouzena za to, že pacientu J. H. postiženému rakovinou poslala e-mail, v němž ho upozornila, že je léčen nesprávnými léky.

„Během vztahu s panem Klyuevem jsem zjistila, že kupuje lék ABNOBA VISCUM firmy Abnoba GmbH, mění jeho označení falešným štítkem na ABNOBA VISCUM KOMPOSITION a prodává ho svým pacientům za podstatně vyšší cenu. Tuto skutečnost jsem ověřovala i přímo u výrobce daného léku. Policii jsem doložila důkaz o falšování těchto léků – lahvičku s lékem a falešnou etiketou a vyjádření společnosti Abnoba GmbH,“ napsala Achkas v doplnění odvolání podaném obhájcem, které mají, jakož i ostatní dokumenty, ParlamentníListy.cz k dispozici.

A dále v článku vyšlo, že jeden ze svědků u Obvodního soudu pro Prahu 1 uvedl, že se na Klyueva obrátil s léčením infekce a on mu dal infuze. Celkově za své léčení zaplatil přibližně 7000 eur, přičemž mu prý lékař účty ukazoval jen z dálky.

„Dle tvrzení Kluyeva měl dostávat lék Obnova Compozitum a nějaké antibiotikum, na název si nevzpomíná, asi Cimplofloxacin. Neví, jestli se to této záležitosti týká, že po této léčbě mu před měsícem opět nastaly stejné problémy. Obrátil se na českého lékaře, který má normální licenci a ten mu řekl, že toto antibiotikum, které dostal od poškozeného dr. Klyueva, v zásadě vůbec nemá žádný účinek na to, na co je používá,“ píše se v rozsudku zmíněného soudu.

Trestní oznámení

ParlamentníListy.cz se snažily s obviňovaným doktorem sejít, ale ten to odmítl a nakonec prohlásil: „Jsou dvě možnosti se setkat. Buď skončí soud, bude platný rozsudek a pak vám poskytnu informace. Anebo se můžeme setkat do soudu, ale v tom případě mám jednu podmínku. Můžeme se setkat na Václavském náměstí, a abych vás poznal, na zádech musíte mít padák, být oblečen do trička s obrazem Vladimíra Lenina, na zádech napsáno: Miluji KGB a v ruce časopis Pravda.“

Pak zavolal ještě dvakrát. Nejdříve chtěl po redaktorovi, aby mu sdělil celé své jméno, které je ostatně uvedeno pod každým autorským článkem, a později telefonoval, že je na policejní stanici a podává na ParlamentníListy.cz a autora trestní oznámení. Od policie ale zatím do redakce žádná výzva k podání vysvětlení nedorazila.

Nicméně Reportéři ČT v pondělí večer zveřejní reportáž, při jejímž zpracovávání se dostali i do ordinace Vasilye Klyueva. „Šli jsme si tam ověřit, že pořád ordinuje a stále se chová jako lékař. Chtěli jsme vědět, jak to tam přesně vypadá a jak se prezentuje,“ doplnil Wollner z České televize ParlamentnímListům.cz s tím, že se diváci mají na co těšit.

Jan Rychetský
Parlamentnilisty.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.