Vzniká animovaný komiks o vozíčkářích  

ČT 1 


Příběhy tří sportujících vozíčkářů odvypráví nový animovaný seriál Naše cesta. Pětidílný cyklus teď za podpory Jihočeského kraje tvoří otec jednoho ze sportovců. Chce tak odbourávat předsudky a inspirovat k překonávání překážek. Seriál proto ještě do letních prázdnin zamíří do tříd všech jihočeských základních a středních škol.

Ivan NESTÁVAL, autor projektu
——————–
Můj syn v Jánských Lázních už na vozíku střílí s lukem, začíná hledat aktivity. Tady se vracíme na začátek příběhu mýho syna.

redaktorka
——————–
Ivan, Zbyněk a Míra, hlavní hrdinové připravovaného projektu. Každý z nich je na invalidním vozíku z jiného důvodu.

Ivan NESTÁVAL, autor projektu
——————–
Máme tam jednu nemoc, jedno onemocnění, potom tam máme úraz, blbý čas, blbý místo, a potom tam máme úraz z takového toho nerozumu.

Natálie JIROVSKÁ, redaktorka
——————–
Autor námětu má s tělesným postižením zkušenost přímo v rodině. Jeho syn Ivan skončil na vozíku, když mu bylo 9 let potom, co prodělal autoimunitní onemocnění, které napadá mozek a nervovou soustavu. To ho ale neodradilo od aktivního života.

Ivan NESTÁVAL mladší,
——————–
Máme dneska trénink, zítra v /nesrozumitelné/ máme druhý semifinále.

Ivan NESTÁVAL, autor projektu
——————–
Tak ať se vám daří. Jeď opatrně a dej vědět, až dojedeš. Má smlouvu v současné době s vídeňskýma Sitting Bulls, hraje tam basketbal vozíčkářskej.

redaktorka
——————–
Za rozpohybovaným komiksem stojí spolek aktivně s vozíky, který pořádá například akce pro handicapované sportovce, jejich projekt má mladé lidi motivovat, aby sportovali bezpečně a ohleduplně.

Ivan NESTÁVAL, autor projektu
——————–
Cílem tady toho projektu je předložit žákům a studentům téma života aktivních vozíčkářů.

redaktorka
——————–
Na základních a středních školách v Česku studuje téměř 2 000 tělesně postižených studentů, toto číslo představuje zhruba kapacitu tří základních škol. Seriál bude ředitelům škol představen už 3. dubna. A k žákům a studentům by se měl dostat před začátkem letních prázdnin.

Česká televize, České Budějovice.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.