Rodiče mohou žádat o 1 500 Kč na kroužky pro dítě

zábava bublinkohraní piknik neslyšících

Dnes Darujeme kroužky dětem s koordinátorem tohoto projektu Markem Havrlíkem. Tak dnes si připomínáme ten den, kdy mohou rodiče žádat o příspěvek, pojďte přiblížit ještě znovu projekt a o co vlastně ti rodiče žádat mohou?

Marek Havrlík,
——————–
Určitě projekt Darujeme kroužky dětem, je tady pro rodiče, který pobírají přídavek na dítě, příspěvek na péči, nebo jsou to pěstouni, nebo jsou to ukrajinští rodiče, kteří jsou zde na základě víza dočasné ochrany. Projekt je určen pro děti ve věku 3–18 let a na dlouhodobé volnočasové aktivity. Rodiče se u nás zaregistrují do systému aktivního města, kde dokládají, že patří do dané kategorie. Následně žádají o příspěvek 1 500 Kč na jedno dítě.

mluvčí 12,
——————–
Na pololetí, na pololetí. Tak jenom Ještě zopakujte tu webovou adresu, kde se tak dá učinit?

Marek Havrlík
——————–
Www.darujemekrouzky.cz.

mluvčí 1,
——————–
Věkové skupiny, které podporujete. A jak vlastně ta široká je ta věková skupina?

Marek Havrlík
——————–
Ta šíře tý věkový skupiny je, jak jsem říkal, 3–18 let, nicméně ze statistik děti, který jsme podpořili, tak nám vychází, že pro české děti máme to těžiště ve věku 7–10, 11 let, tam máme nejvíce podpořených dětí, u ukrajinských dětí je to trošku více širší. Tahle ta kategorie, tam se jedná od sedm až třeba 12, 13 let.

mluvčí 13,
——————–
Vy jste loni, tuším, získali takovou speciální záštitu.

Marek Havrlík
——————–
je to tak. Projekt Darujeme. Kroužky dětem zaštítila první dáma, paní Eva Pavlová.

mluvčí 1,
——————–
Jakým způsobem ten projekt pomáhá těm dětem? Protože ty kroužky samy o sobě? Člověk si řekne, jak už říkal Péťa, je to volnočasová aktivita, tak co to přináší těm dětem?

Marek Havrlík
——————–
Přináší to hlavně pro rodiče méně stresu Nemusí se strachovat, jestli mají půjčit, nebo jestli vůbec jít do volnočasových aktivit svých dětí, což by nemělo být. Nad rozvojem vlastních dětí by člověk neměl dělat vlastně dilema a přináší to potom tu možnost zaplatit členské příspěvky, anebo případně, když je to v rámci dlouhodobé volnočasové aktivity třeba i nějaký soustředění nebo výpravu nebo výjezd. Takže když rodič třeba má na regulérní členské příspěvky, tak mu to umožní, aby dítě mohlo jet i na ty akce, které s tím souvisí.

mluvčí 3,
——————–
Ono se to asi těžko prokazuje, ale já to stejně řeknu, ono to vlastně musí mít dalekosáhlé následky, když si představíme prostě nějakou sociálně slabší rodinu, která na to teda nemá, pobírá všechny tyhle příspěvky, jak jste říkal, ale stejně nemá na kroužky, to dítě prostě zůstává doma, rodiče jsou třeba v práci nebo něco, tak co, tak zůstane na ulici a z toho můžou vlastně být veliké problémy, anebo jde do kroužků, kde se setká se svými vrstevníky, má nějaké vedení a nemusí…..Prostě Chci říct, že třeba nedojde k nějaké kriminální činnosti u těch dětí nebo k nějakému špatnému vývoji, že jo.

Marek Havrlík
——————–
To samozřejmě nejsme schopný prokázat, ale samozřejmě to, že dítě věnuje svůj volný čas smysluplně, tak se to dá předpokládat. Co my děláme, tak vždycky děláme v rámci šetření zpětný vazby po pololetí, jak to vlastně rodiče a uživatelé vnímali Jsou s tím velmi spokojený a mnohdy právě říkají, že za a pro dítě to může znamenat start v rámci volnočasových aktivit, že nyní si můžou dovolit první volnočasové aktivity a můžou aktivně hledat, kde dítě má talent, anebo naopak. Zase druhá strana, že si můžou dovolit pokračovat ve volnočasových aktivitách, který dítě baví. A nemusíte svému dítěti vysvětlovat, že prostě teďka na půlrok nebo rok nebude dělat to, co má rád.

mluvčí 1,
——————–
Takže projekt Darujme kroužky dětem. Dnes startuje tedy ta možnost přihlásit se o příspěvek. Připomínáme, no, a přejeme spoustu zdařilých let tomuto projektu. Ať pomáháte dětem tímto způsobem.
Držíme Vám palce mockrát.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.