Dívka z Hodonína bojuje s vážnou nemocí, rodina požádala o pomoc. Řeší bydlení

illustrator foto: g-point / stock.xchng

Velmi těžký start do života má pětiletá Eliška z Hodonína. Malá bojovnice od narození trpí takzvanou cévní malformací, jež postihuje fungování mozku. Dívka potřebuje speciálně upravený vozík, rehabilitaci v zahraničí, ale také rozsáhlejší úpravu domu, v němž s rodinou bude žít. Na její podporu trvá sbírka na webu Donio.cz.

„S touto diagnózou se pojí spousta vedlejších, které se postupem a růstem mozku zhoršují. Některé z komplikaci jsou například jednostranná hemipréza, centrální dystrofie, extrémní porucha pozornosti, středně těžké mentální postižení, poruchy řeči, život ohrožující epileptické záchvaty,“ stojí v popisu dívčiných zdravotních problémů.

Eliška společně s mladším bratrem, mámou a strejdou žije v Hodoníně, kde si pronajímají byt. Kvůli specifickým potřebám se rozhodli na hypotéku koupit domek v sousedním Rohatci, jenž je ale potřeba výrazněji upravit. Výsledkem má být jeho bezbariérovost.

„Prvotním plánem bylo vše upravovat postupně, převážně svépomocí. Na tento plán ale bohužel už nezbývají finance. Momentálně chceme postupně zařídit nájezd k hlavním dveřím, rozšíření všech průchodů, zvětšení a úpravu koupelny pro snadnější pohyb s vozíkem, nízký, speciálně upravený nábytek do dětského pokoje,“ vyjmenovala máma dívky Eliška Blažková.

Velkou výzvou je pro rodinu také pořízení dostatečně velkého auta, do něhož lze naložit všechny potřebné pomůcky. Aktuálně na dárcovském webu Donio.cz trvá sbírka, v níž lze Elišce přispět ke komfortnějšímu životu. Výtěžek má jít kromě pomůcek a úprav také na rehabilitaci na Slovensku.

Celý příběh dívky z Hodonína a možnost k přispění je TADY: https://donio.cz/lepsi-zivot-pro-eliskuu

Deník nedávno informoval také o sbírce na vážně nemocnou paní Michaelu z Mikulčic. Její příběh vyvolat velkou odezvu a potřebnou částku se podařilo dát velmi rychle dohromady.

Co je cévní malformace?

Arteriovenózní malformace neboli AVM (zkratka pochází z anglického názvu arteriovenous malformations) jsou abnormální, chuchvalcovité spleti krevních cév, jejichž důsledkem jsou mnohočetná a nepravidelná spojení mezi tepnami a žilami.

Zdroj: Národní zdravotnický informační portál

Lukáš Ivánek

Hodonínský deník

https://hodoninsky.denik.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.