První cestovka pro vozíčkáře se obává krachu

ilustrační foto: Flickr.com

Přestože už rok cestovní kancelář Bezbatour nabízí dovolené a zájezdy speciálně pro  vozíčkáře, příliš velký zájem nezaznamenává. Její zaměstnanci, také vozíčkáři, se obávají, aby po vyčerpání dotace nezkrachovali. 

Firma nyní nabízí asi padesát zájezdů po celé republice. Samozřejmostí je bezbariérové ubytování. Garantuje, že nabízená místa osobně prověřili její pracovníci.

„Začínáme, takže klientů zatím není mnoho. Pár desítek. Měli jsme očekávání, že to půjde rychleji, že bude větší zájem o službu, ale je pravda, že je to úplně nová služba v České republice a lidé si k ní musí získat hlavně důvěru, aby věděli, že to, co jim řekneme, že to tak opravdu je,“ říká zakladatel Bezbatour, vozíčkář Michal Prager.

Nejvyhledávanějšími destinacemi jsou jižní Čechy, Šumava a Lipno, přátelské k hendikepovaným je i Českosaské Švýcarsko. Vozíčkáři si v těchto lokalitách mohou užít příjemné výlety do přírody.

Cestovní kancelář se snaží řešit také dopravu, která často představuje velký problém.

„Bezbariérový zájezdový autobus tady v republice prostě není, to je určitě takové velké mínus pro nás. Co se týče vůbec bezbariérové dopravy, tak je to hodně omezené. Je tady pár aut, která nám jsou schopná vozit lidi, ale hodně se to soustřeďuje do Prahy. Pokavaď bychom chtěli v regionech nějakého dopravce, tak je problematické pro naše klienty něco hledat,“ vysvětluje Prager.

Bezbatour nabízí také zájezdy do zahraničí. Zatím prý jako nejpohodlnější destinace pro hendikepované klienty vychází Španělsko.

Zájezdy pro vozíčkáře se prodávají prostřednictvím internetových stránek, o které se stará webmaster Mario. Je na vozíku – stejně jako 23letá Žaneta, zajišťující prodej zájezdů.

„Mám ještě za úkol zaučovat nové prodejce, kteří se střídají po půl roce. Doufám, že se rozjedeme, abychom se nepoložili, až nám skončí dotace,“ dodává. Bezbatour má zajištěné financování ještě na rok, a to z programu Praha Adaptabilita.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.