Tisíc korun od VZP na letní tábor

Tisícikorunový příspěvek na prázdninový letní tábor s cílenými pohybovými aktivitami má podpořit ty rodiče, kteří vedou děti k pohybu.

Peníze mohou být vyplaceny i na příměstský letní tábor, kde děti stráví minimálně čtyři dny (nemusí být po sobě jdoucí). Příspěvek se týká dětí starších šesti let, kterým ještě nebylo patnáct.

 

Až tisícovku mohou ušetřit rodiče dětí, které jsou pojištěné u VZP a o prázdninách se chystají na tábor, kde budou mít dostatek pohybu. Nabídka se přitom týká i těch rodičů, kteří už za tábor zaplatili kdykoliv od začátku letošního roku. VZP tím chce podpořit děti ve zdravém životním stylu, ke kterému pravidelný pohyb bezpochyby patří.

 

Nedávný průzkum VZP ukázal, že 57 % dětí sportuje alespoň třikrát týdně. Naopak jen 14 % dětí nesportuje vůbec nebo jen při školním tělocviku (viz graf). Oproti roku 2008 klesl na méně než polovinu počet dětí, které tráví u počítače více než dvě hodiny denně (v roce 2008 to bylo 64 %, v roce 2012 už jen 27 %).
Graf Děti se více hýbou

 

Rodič nebo zákonný zástupce může o peníze žádat v případě, že tábor zaplatil kdykoliv od 1. 1. 2013 do 31. 7. 2013 a dítě se ho zúčastnilo do 31. 8. 2013.

Žádost o příspěvek je možné podat do 10. 9. 2013 a lze ji vyřídit na kterékoliv pobočce VZP.

Je třeba k ní přiložit originál platebního dokladu.

Příspěvek se vyplácí v hotovosti nebo na bankovní účet žadatele (zákonného zástupce). O příspěvek v maximální výši 1 000 Kč je možno žádat jen jednou. VZP si vyhrazuje právo ukončit poskytování příspěvků po vyčerpání finančního limitu.

Mgr. Oldřich Tichý

vedoucí tiskového oddělení a tiskový mluvčí

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.