Festival Holešovění 2014 propojí svět zdravých a hendikepovaných

foto: zámecký park v Holešově

Festival porozumění prostřednictvím hudby, tance a výtvarného umění se o víkendu 28. a 29. listopadu koná na Zámku v Holešově. Propojí svět zdravých a hendikepovaných lidí.

foto: zámecký park v Holešově

Holešovění 2014 navazuje na loňský úspěšný první ročník. Podle pořadatele má pomoci lidem se zdravotním znevýhodněním zařadit se do společnosti.

pozvánaka na akci ZDE

„Soustředíme se hlavně na postižené děti, chceme je vtáhnout do kulturně společenského dění, protože jsou schopní vnímat a spoluvytvářet,” přiblížil myšlenku festivalu Pavel Chmelík z Městského kulturního střediska Holešov, které akci pořádá.

Do Holešovění se zapojí děti z Holešovska, pedagogové, sociální pracovníci, studenti olomoucké univerzity a zvána je veřejnost.

Festival ve dvoudenním programu nabídne například muzikoterapeutické bubnování dětí, bubenicko-rytmický koncert, vystoupení studentů dramaterapie Klauniáda, autorské čtení básníků Rudy Bufala, Pavla Svobody a Milana Valenty s folkrockovou skupinou Střemkoš a na závěr punkovo-rockový večer s holešovskou formací Los Perdidos, Chiapaspunk a Deep Purple Revival ze Zlína.

Festival začíná v pátek 28. listopadu v 17 hodin vernisáží výstavy Milana Valenty a Jiřího Válka a pokračuje talk show s hercem Mario Kubcem a českým dramaterapeutem Milanem Valentou.

(Visited 2 times, 1 visits today)

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.