Tělesně handicapovaní sportovci budou opět v jedné organizaci

Dlouho očekávané sjednocení dvou českých svazů sportovců s tělesným handicapem se do konce letošního roku stane skutkem. Vyplynulo to ze sobotních valných hromad obou organizací.
O jejichž průběhu dnes na Výkonném grémiu Českého paralympijského výboru (ČPV) informovala jeho výkonná předsedkyně Alena Erlebachová.

Erlebachová se postupně zúčastnila obou valných hromad, aby jejich účastníkům připomněla nutnost sloučení, která vyplývá jak ze závazku z podpisu loňského memoranda Mezinárodního paralympijského výboru (IPC), tak z pravidel ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. Ministerstvo, z jehož rozpočtové kapitoly je sport handicapovaných financován, oznámilo, že od příštího roku už bude poskytovat přímé dotace jen jednomu sportovnímu svazu tělesně postižených.

Nejpozději do konce roku tak skončí nežádoucí tuzemská anomálie, jež vznikla jako důsledek sporu funkcionářů, kdy jeden druh handicapu zastupovaly v národním paralympijském výboru dva sportovní svazy – Česká asociace tělesně handicapovaných sportovců (ČATHS) a Český svaz tělesně postižených sportovců (ČSTPS).

Základ rámcové dohody o spojení obou svazů se podařilo během uplynulého víkendu položit jak v průběhu valných hromad, tak během následných intenzivních jednání vedení obou spolků. Do konce roku se ještě musí uskutečnit valná hromada ČATHS, která víkendovou dohodu potvrdí, a následně pak i valná hromada ČSTPS, do nějž sportovci asociace vstoupí. Ve sjednocené organizaci pak budou mít zástupci obou sportovních svazů paritní zastoupení.

Parlamentnilisty.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.