Módní přehlídka vozíčkářů aneb Elegance bez bariér

Ke Společenskému centru v Rychnově nad Kněžnou mířily davy mladých lidí s rodiči. Občas se mezi nimi proplétali i vozíčkáři. Nešlo však o studentský ples, ale o charitativní akci s názvem »Módní přehlídka vozíčkářů aneb Elegance bez bariér«, uskutečněnou pod záštitou místního gymnázia.

Co vedlo studenty a jejich učitelku Veroniku Vavrečkovou k organizování této akce? Sociální cítění a kamarádství. Cílem bylo získání finančních prostředků pro jejich spolužáka. Jirka (16 let) žije se svojí matkou a bratrem v Rychnově nad Kněžnou. V současné době studuje prvním rokem na gymnáziu. Od svých deseti let se pohybuje na invalidním vozíku, příčinou je svalová dystrofie.

Modelky a modely, včetně Muže roku Martina Zacha, na vozíčku i bez něho v krásných róbách z kolekcí španělských značek Desigual, Boutique Paradis fashion, či české návrhářky Jitky Šedové, pozvali na předváděcí molo známí televizní moderátoři Vladimír Kořen a Eva Myšíková.

V průběhu večera vystoupila i hudební skupina Ready Kirken, zazpívala Livie Kuchařová a zatančila hradecká skupina T-bass. Když v závěru na molo najeli všichni vozíčkáři spolu s ostatními vystupujícími, zvedl se zcela zaplněný sál k ohromujícímu aplausu.

Uznání zaslouží i všichni vystupující, kteří hráli a předváděli modely bez nároku na honorář, a stejně tak i diváci, hosté a sponzoři, protože výsledkem večera byl výtěžek sbírky pro Jirku převyšující 100 tisíc korun. Na zajištění celé akce se kromě dalších sponzorů podílelo i město Rychnov nad Kněžnou, gymnázium Františka Martina Pelcla a do sbírky přispěl i Královéhradecký kraj.

Snad výsledek této akce, která se konala 7. února, přinese Jirkovi alespoň trochu radosti. I to bylo jedno z hlavních přání organizátorek, učitelky Veroniky Vavrečkové a její kamarádky Michaely Rázkové. Velikou radost však přinesla akce i mladým lidem na vozíčcích, předvádějícím nejnovější modely předních módních značek, a ukázala, že i vozíčkáři mohou držet krok s módou.

Haló noviny

O autorovi: Josef LUKÁŠEK (KSČM), radní KHK pro sociální oblast

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.