Službu eScribe mohou sluchově postižení využít už i na poštách

Služba eScribe, určená pro lidi se sluchovým postižením, je od února nově dostupná na přepážkách Poštovní spořitelny v 11 pobočkách České pošty v Jihočeském kraji. Pilotní provoz bude probíhat čtvrt roku, a  bude-li vyhodnocen jako úspěšný, zavede se na bankovní přepážky v poštách po celém Česku.

„Specializované přepážky Poštovní spořitelny na pobočkách České pošty poskytují soukromí a klid pro řešení všech požadavků. Jedná se o přepážky, kde si klient může pohodlně sednout a komunikovat s personálem bez bariér tváří v tvář. Poslední překážka nyní padá díky službě eScribe, která umožňuje on-line přepis hovoru do textové podoby. Bez problémů tu proto mohou být obslouženi i klienti se sluchovým postižením,“ vysvětluje Vlasta Dolanská, výkonná ředitelka Poštovní spořitelny.

Jen v loňském roce využili klienti služby simultánního přepisu téměř ve 300 případech. Dosud byla služba klientům k dispozici ve všech 74 Era finančních centrech. Pokud pilot probíhající na poštách v jižních Čechách dopadne dobře, rozšíří se eScribe na všech 150 specializovaných bankovních přepážek Poštovní spořitelny.

Jak funguje služba eScribe:

eScribe je speciální simultánní přepis, díky němuž může neslyšící pohodlně sledovat odpovědi klientského pracovníka na monitoru počítače. Stačí, aby si klient o tento přepis požádal, klientský pracovník naváže přes internet kontakt s přepisovatelem, a ten on-line převede mluvenou řeč do textové podoby zobrazující se na monitoru. Oba účastníci rozhovoru tak mají jistotu, že neslyšící klient dostal všechny potřebné informace a správně jim porozuměl.

Na jakých poštách lze službu využít:

Název pošty

Adresa

České Budějovice 1

Senovážné nám. 240/1

České Budějovice 5

Ant. Barcala 404

České Budějovice 4

Pražská tř. 2304/69

Písek 1

Žižkova třída 270/2

Strakonice 1

Podskalská 601

Prachatice

Pivovarská 1118

Český Krumlov 1

Latrán 193

Tábor 2

U Bechyňské dráhy 2926

Pelhřimov

Příkopy 1889

J. Hradec 1

Husova 129

Soběslav

tř. Dr. Edvarda Beneše 286/5

Tisková zpráva
Parlamentnilisty.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.