Karviná chystá na léto ozdravné pobyty pro děti

Město Karviná chystá během letních prázdnin další sérii ozdravných pobytů pro děti s nemocemi dýchacích cest, astmatem či alergiemi. Na čtyři místa v Beskydech a Jeseníkách pošle téměř 150 dětí.

„Pobyty jsou osmi až čtrnáctidenní, rodiče si mohou vybrat místo i dobu pobytu. Na financování se podílejí částkou od 500 do 1000 korun,“ uvedla mluvčí magistrátu Šárka Swiderová.

V červenci budou moci děti vyrazit na dvanáctidenní pobyt v Loučné nad Desnou, na osmi nebo desetidenní pobyt do Karlovy Studánky či dvanáctidenní pobyt do Velkých Karlovic a v srpnu pak na čtrnáctidenní pobyt do Horní Bečvy. „Ceny doplatku za dítě se odvíjejí od kvality ubytování. Samozřejmostí je u všech pobytů celodenní stravování i program pro děti. Letos jsme pro rodiče připravili rovněž jednu novinku. Osmidenní pobyt v Karlově Studánce je vyčleněn pouze dětem od tří do deseti let, které bude doprovázet dospělá osoba, která zaplatí 4300 korun,“ řekla Swiderová.

Podle ní už se nyní zájemci mohou hlásit na karvinském magistrátu. Dítě k přihlášce potřebuje jen potvrzení lékaře o diagnóze.

Město pro děti pořádá různé typy pobytů, a to od léčebných přes ozdravné až po rekreační. Loni takto zorganizovalo devět cest, kterých se zúčastnilo více než 500 dětí. Letos už děti byly například v Jeseníkách. „Tam se v březnu vystřídalo ve dvou turnusech 120 dětí z karvinských škol a na tyto pobyty nebylo třeba potvrzení lékaře, šlo o obdobu školy v přírodě zaměřené na ekologickou výchovu. V lednu byly děti také na léčebném pobytu v Metylovicích,“ připomněla Swiderová. Letos město vyčlenilo na ozdravné pobyty pro děti s diagnózami i bez nich téměř půldruhého milionu korun.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.