Do konopných lékáren chodí nakupovat hodně seniorů

foto: sic.hu

Senioři tvoří velkou část návštěvníků konopných lékáren a většina toho o konopí také hodně ví. Ukázala to anketa v síti 12 konopných lékáren, kde se prodávají výrobky z konopí setého.

Léčebné konopí se zatím v Česku legálně neprodává, nemocní si tak jako náhradu našli cestu do konopných lékáren, kde je podle ankety největší zájem o konopnou mast.

Podle majitele franšízy Konopná lékárna Jiřího Stably přichází do konopných lékáren převážně nemocní, kteří zanevřeli na klasická léčiva, a příznivci zdravého životního stylu, přírodní medicíny a také lidé handicapovaní. Vedle Prahy, Brna či Ostravy jsou konopné lékárny i v menších městech jako Havířov či Benešov, v sezóně také na zámku Konopiště.

„Chodí k nám jak lidé, kteří o konopí něco vědí, tak i ti, kteří nevědí zhola nic. Je to tak napůl. Překvapilo mě však povědomí o konopí a jeho účincích mezi starší generací, ti mají větší přehled než čtyřicátníci. Mladí lidé zájem také mají a o konopí vědí hodně,“ uvedla v anketě vedoucí brněnské konopné lékárny Nikol Haasová.

Podle vedoucího litoměřické konopné lékárny Petra Čejky je mezi návštěvníky hodně lidí s roztroušenou sklerózou a maminek s dětmi. „Ty přicházejí hlavně kvůli ekzémům, na které jsou malé děti náchylné. Starší lidé zase chodí nakupovat mast na bolesti,“ podotkl.

Produkty prodávané v konopných lékárnách mají podle Stably jen stopové množství THC, tedy látky, kvůli které se stalo konopí oblíbenou drogou. Naproti tomu obsahují léčivé cannabinoidy, zejména canabidiol, protože se využívá celých rostlin konopí. „Právě tyto látky pomáhají na bolesti či proti zánětům. Konopí je obsahuje jako jediná rostlina na světě,“ uvedl Stabla.

Konopná mast Carun získala v těchto dnech na veletrhu v Londýně druhé místo v kategorii Nejlepší nový přírodní produkt 2014. V Česku je registrována jako zdravotnický prostředek, jediný svého druhu.
Průzkum provedla sama Konopná lékárna mezi svými pobočkami.

foto: sxc.hu

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.