Diakonie vydala příručky pro pečovatele

ilustrační foto: PhotoXpress

Diakonie ČCE vydává další tři nové příručky z edice „Rady pro pečující“ v rámci projektu POMÁHÁME PEČOVAT.
ilustrační foto: PhotoXpress

V roce 2013 v rámci projektu vydané Rady ošetřovatelské, Rady pro komunikaci a Rady sociálně-právní doplnily nyní Rady rehabilitační, Rady lékařské a Rady pro závěr života. Současně v rámci projektu vzniklo i DVD se sedmnácti nácvikovými videi a leták Pokyny pro začínající pečovatele.

Všechny publikace i DVD je možné získat zdarma v regionálních pracovištích projektu. Jejich seznam je uveden na webovém portálu www.pecujdoma.cz. Zde je také možné si po registraci příručky stáhnout v elektronické podobě.

V těchto dnech Diakonie ČCE vytvořila ještě osm dalších instruktážních videí. Svou konečnou podobu získají koncem listopadu. Následně budou zpřístupněny na webových stránkách.
Projekt Pomáháme pečovat je zaměřen na všestrannou pomoc lidem pečujícím o seniory. Jeho financování bude zajištěno do června 2015. Podrobnější informace o jednotlivých aktivitách najdete na www.pecujdoma.cz.

Příručka Rady rehabilitační

Autorky: Jitka Kolébalová, Jana Poláková
Název: Rehabilitujeme doma
Počet stran: 108
Nová příručka o rehabilitování v domácím prostředí je zaměřena na kapitoly
o rehabilitování podle jednotlivých diagnóz.

Příručka Rady pro závěr života
Autoři: Ondřej Sláma, Ludmila Plátová
Název: Rady pro závěr života
Počet stran: 64
Příručka Ondřeje Slámy a Ludmily Plátové je určena všem, kteří se rozhodují pečovat v domácím prostředí o člověka s vážným onemocněním až do konce jeho života.
Příručka Rady lékařské

Autor: Zdeněk Kalvach
Název: Rady lékařské
Počet stran: 68
Rady sepsané velice přístupnou formou poskytl laickým pečujícím zkušený geriatr Zdeněk Kalvach. Jejich cílem je udržet dobrou kvalitu péče v domácím prostředí.

Tisková zpráva

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.